Gå til innhold

Kanoene til Lars Monsen


Anbefalte innlegg

Skrevet

Legger merke til at de av og til forlater kanoene et sted, og så går flere dager langs en bilvei for så å bruke kanoene igjen. Da er det kanskje en NRK-bil som har kjørt kanoene.

 

Men kunne Lars Monsen ha gjennomført ekspedisjonen uten at NRK kunne frakte kanoene? Det ville blitt dyrt å leie en lokal innbygger til å kjøre dem.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I følge mannen er det sammenleggbare kanoer, så mulig de fraktes uten at vi alltid ser det på serien. Men de har jo biler med seg,kamera team,legeteam osv.

Skrevet

allykanoer er sammenleggbare. Men har ikke sett serien, så vet ikke om det er de de bruker der.

Skrevet

Kanoene er sammenleggbare, men selv i sammenbrettet tilstand er de store og tunge. Kanoene blir slik jeg har forstått det fraktet fra område til område. Hvis de padler i 3 dager begynner og slutter de ofte i nærheten av en vei der det er greit å få flyttet kanoene til neste sted. Hvis de skal flutte seg fra et vann til et annet, forbi en foss eller noe i den dur må kanoene bæres. Der er det ofte ikke mulig å kjøre dem selv om de hadde ønsket det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...