Anonym bruker Skrevet 4. april 2010 #1 Skrevet 4. april 2010 Får man ikke lov til å være sammen med barnefar, eller har det ingen ting å si så lenge vi ikke sover sammen og er sammen hele tiden? Barnefar skal være borte en stund, jeg flytter for at det skal bli enklere for meg å mobilisere meg og barnet.
Anonym bruker Skrevet 4. april 2010 #2 Skrevet 4. april 2010 Det må være ett reelt brudd før du kan si du er alenemor og søke støtte. Det at en må bo en annen plass midlertidig gjør deg ikke til alenemor.
Anonym bruker Skrevet 4. april 2010 #3 Skrevet 4. april 2010 Dette vet jeg ikke noe om. Men da jeg som gravid var på møte med en NAV ansatt for å finne ut hva slags økonomiske støtter jeg om min familie kunne få da vi hadde svært liten inntekt, fikk jeg beskjed om at jeg bare kunne sette meg som alenemor. Det var eneste mulighet for å få støtte. Hun som sa det var fullt klar over at jeg og barnefaren skulle holde sammen.
Anonym bruker Skrevet 4. april 2010 #4 Skrevet 4. april 2010 Det skulle du fått skriftlig og så rapportert henne. Hun hadde i beste fall kun mistet jobben.
Anonym bruker Skrevet 4. april 2010 #5 Skrevet 4. april 2010 Man får det så lenge man har delt økonomi og delt bosted. Han må da betale bidrag til deg, og du får overgangstønad. Det fikk jeg i flere år, og jeg opplyste skriftlig mange ganger at vi var kjærester!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå