Musemor med tre søte små Skrevet 3. april 2010 #1 Skrevet 3. april 2010 Jeg husker den gang i 1998/99, alle gikk rundt og var så nervøse for 1000 års-skiftet. Hollywood lagde filmer på filmer som omhandlet temaet. Deriblant "End of days" og "Strange days". Når kalenderen skiftet til år 2000, ville alt gå til helvete. For al del, problemet var reelt, jeg var selv i Roma i 1998 hvor det ene bankkortet vårt ikke fungerte enkelte steder fordi det gikk ut i 2001, og jeg jobbet i en IT-bedrift som forberedte seg. Men dette er ikke poenget mitt. I kveld så jeg 2012. Dommedagsfilmer selger. Det var ingen dårlig film, langt der i fra. Den fikk meg til å le, gråte og klype mannen i låret i spending. Jeg ser et 2012 hysteriet finnes, i likhet med de fleste andre, men hysteriet før 2000 var større, og vi er her fremdeles. Når dagen gryr 13.12.2012 regner jeg med at jeg har overlevd min 2. dommedag. Det er bare en ting jeg lurer på: Om det så er dommedag i 01.01.2000 eller 21.12.2012, hvilken tidssone er det som gjelder?
Monajenten Skrevet 3. april 2010 #2 Skrevet 3. april 2010 Du skjønner da vel at det ikke skjer samtidig over hele verden? :-P Samme tidspunkt alle steder selvsagt, så om du vil leve lengst mulig er det bare å hive seg på første fly til de som skifter dato sist;-)
kokosyklus Skrevet 3. april 2010 #3 Skrevet 3. april 2010 haha så den samme filmen tidligere i uka. Jeg har alt planlagt reiserute på en slik måte at jeg kan resie jorden rundt og være lengts mulig i lufta uten å bytte for ofte. natti natt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå