Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

hva skjer egentlig på kontroll rundt uke 37?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke noe mer enn ved vanlig kontroll, blodtrykk, urinprøve, vekt, doppler. Sjekker vel leiet til babyen litt ekstra nøye kanskje? Det er evt uke 37 hvor de kan forsøke å snu setebabyer.

Skrevet

okey:)

så det er ikke noe gyn. greier på den kontrollen tror du?

er ikke så glad i gyn. undersøkelser..

Skrevet

Nei hva skal hun oppi der å gjøre? Min jordmor har aldri kontrollert meg ang modning eller noe. Hun nevnte at hvis jeg ville, og var usikker på leiet KUNNE hun sjekke ved GU neste gang. Lettere å kjenne om det er et hode eller en stump som vender ned da. Men jeg bestemmer selv. Liker heller ikke GU. Tror ikke det er en del av den vanlige kontrollen. Var ikke det hos meg sist iaf.

Skrevet

lurte bare fordi at jeg ser at en del her inne har snakket mye om at de har blitt strippet og sjekket modning og sånt.

:)

Skrevet

Jordmor sjekker bare modning hvis du selv ønsker! Mange vil jo det for å se om det er noe på gang, og vil gjerne bli strippet for fortgang. Men ingne tvinger deg :)

Skrevet

Synes også det er rart.... Jeg vil tro det må bli på overtidskontroll at det ville være aktuelt?

Skrevet

takk for alle svar iallefall:)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...