*Stinemor* Skrevet 30. mars 2010 #1 Skrevet 30. mars 2010 Får ikke sove om nettern pga vond korsrygg.. føler meg konstant stiv og støl.. dette er kommen nesten nylig. Er i uke 33.. Noen som vet hva som kan hjelpe? :-)
megoglille Skrevet 30. mars 2010 #2 Skrevet 30. mars 2010 Huff da, hørtes ikke noe godt ut. Vet ikke om det er bekkenet som plager deg eller om det er muskulært?Hvis du er stiv og støl i muskulaturen vil det kanskje hjelpe med en varmepute eller med massasje?Kan kanskje også være lurt å være en del i aktivitet, slik at du får varmet opp litt, gå en tur f.eks om du orker. Det er vel ofte slik at om man er mye i ro så stivner man bare enda mer. Hvis ingenting hjelper kan det jo være lurt å få hjelp fra en fysioterapeut eller en kiropraktor som kan litt om gravide og slike plager..blir slitsomt i lengden om man ikke får sove om nettene! God bedring i alle fall! :-)
*Stinemor* Skrevet 30. mars 2010 Forfatter #3 Skrevet 30. mars 2010 Takk for svar :-) er ikke plaget med bekkenet, så trur da d kan være muskulært... går hvertfall en halvtime hver dag.. må stå og gå mye om natta, da det er når jeg ligger på rygg at jeg får vondt.. sukk..
minimii Skrevet 31. mars 2010 #4 Skrevet 31. mars 2010 Hei. Selv om det kjennes muskulært ut kan det godt hende at det er bekkenet ditt likevel. Man har to symfysefester mellom bekken og korsrygg og disse blir løsere og endrer litt stilling for å åpne opp for barnet som skal ned igjennom bekkenet. Jeg er plaget med bekkenet og går til kiropraktor for å løse opp låsninger i bekkenet som følge av dette. Det kjennes da ut som om jeg er støl i korsryggen. Når du har så vondt som du har, ville jeg garantert spurt om henvisning til fysioterapeut eller kiropraktor for å få dem til å se på saken. Skader jo ikke i hvert fall! Lykke til.
Tantrum Skrevet 31. mars 2010 #5 Skrevet 31. mars 2010 Da er vi to Jeg har ikke hatt noe symptomer på bekkenløsning (eller noen andre problemer med graviditeten) så langt,men har da fått det nå. Nå er jeg i uke 40 (to dager til termin) og jeg skjønner nå hvorfor kvinner med bekkenløsning "klager" på vondt og ubehag. De to siste ukene fikk jeg vondt i kanskje to timer etter hundeturene mine. Jeg har to store hunder og går tur med de i over en time hver dag. Så gikk det over og jeg var helt normal. Natt til i går våknet jeg av samme type vondt, og innimellom skikkelige "hugg" liksom.... Driiiitvondt! Og i hele går og i dag, ble det soffaligging på meg, med pute mellom beina... Mannen tok hundene, så jeg gjorde ingenting Mine vondter er fra korsryggen, ned i bekkenet og ned i rumpeballene og litt ned i lårene på baksiden. Det er vondt å bøye seg, vondt å ligge lenge på en side og vond tå sitte lenge. Det lindrer å stå (når man bare kommer seg opp i loddrett stilling) ogå gå litt.... Vondt å sette seg på huk, sette seg på do og for meg: å vri meg bakoverfor å tørke etter dobesøk Ta på sokker og sko er ubehagelig og tusen andre ting som betyr at jeg må bøye bekkenet. Dette er bekkenløsning og bekkenet som gjør seg klar for fødsel. Det som skjer er at brusken midt på skambenet mykner opp og leddbånd og ligamenter løsner. Det er hormonstyrtog lite man får gjort noe med. Men muskulært så betyr dette at all muskulatur nå må jobbe knallhardt for å stabilisere bekkenet (som nå er fleksibelt og bøyelig og ikke"gjør jobben sin") og dermed får vi muskelvondt.... Jeg og du er heldige som ikke har fått disse plagene før nå, tenk på de som får slik vondt i første trimester...??? Eneste du kan gjøre, er å innse at slik blir det fram til fødsel,kanskje gå til lege og få en delvis sykemelding om du ikke fungerer optimalt i jobb og innse at "du er gravid og dette er naturlig". IKKE press deg til å gjøre for mye; vær snill med kroppen din! Om ikke sliter du deg ut før fødselen..... Og du kan ikke trene/tøye dette vekk... det kan faktisk gjøre det værre. Smerte er kroppens måte å si i fra om at det er noe som ikke er som det skal være, for atvi skal ta det med ro
06.06.10 Skrevet 31. mars 2010 #6 Skrevet 31. mars 2010 Jeg tenkte å skrive akkurat det samme i natt... Fikk ikke sove pg av vond rygg og skuldre. Ligger på siden og det begynner å ta på skuldrene. Har hatt endel mageknip i natt også. Er i uke 32. Skal vel ikke klage for mye for dette er første uka med noen som helst plager i hele svangerskapet. Så har vært heldig:)
Canari Skrevet 2. april 2010 #7 Skrevet 2. april 2010 Jeg har også i løpet av dagen fått verre pog verre korsrygg, stikker som kniver og kan nesten ikke skifte stilling, kun uke 28+3, og håper virkelig dette er noe som går snart over ...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå