mamma >to gull Skrevet 29. mars 2010 #1 Skrevet 29. mars 2010 Kjøpte en i tre som var altfor stor til førstemann, ble ikke brukt, tror jeg kjøpte den litt for sent så han syns det var lite stas å være oppi der. Nå har vi fått nr.2 (eller han er straks 4 mnd) og vurderer å kjøpe ny lekegrind, en som er mindre og som kan slås sammen. Vurderer da en slik i plast med netting.Er jo litt praktisk (om han liker å være oppi der i hvert fall..hehe..), samt at det er greit å rydde lekene oppi den for kvelden. Ville dere kjøpt og tror dere det er for "sent" i forhold til at han nå er snart 4 mnd?:-)
lille sprelle Skrevet 29. mars 2010 #2 Skrevet 29. mars 2010 Tror i så fall jeg ville kjøpt en som går an å bruke som grind foran peis/ovn eller annet gullet ikke skal komme borti etterhvert.
mamma >to gull Skrevet 29. mars 2010 Forfatter #3 Skrevet 29. mars 2010 Men det har vi ikke, og har heller ikke trapp!
Odine! Skrevet 29. mars 2010 #4 Skrevet 29. mars 2010 Vi hadde grind til nr 2 for å la henne "få litt fred" for storesøster. Når dere har klart dere uten grind så lenge, så vet jeg ikke om det er noen vits. Men, så klar: Veldig kjekk å ha leker i. Vår grind stod framme lenge etter at den var i bruk til baby, full av leker...
mer enn bare mor Skrevet 29. mars 2010 #5 Skrevet 29. mars 2010 ville heller kjøpt en fin lekekasse jeg da.. vi har lånt lekegrind, men hadde nok ikke kjøpt selv. Men kommer selvsagt litt an på huset deres. Vi har stor stue og syns det er greit at småen kan bevege seg rundt i hele stua. Stua er også ganske barnevennlig, så er ikke de store farene for å rive ned noe heller. Har dere liten stue og masse krims-krams, så ville jeg kanskje vurdert lekegrind.
___ Skrevet 29. mars 2010 #6 Skrevet 29. mars 2010 Jeg brukte det masse, men ikke inne. Hva med heller å kjøpe en grei reiseseng som dere kan bruke som lekegrinn de gangene dere trenger det og seng nårdere trenger det?
Gjest Skrevet 29. mars 2010 #7 Skrevet 29. mars 2010 Jeg ville (av erfaring) kjøpt en i tre istedenfor en med netting. Vi har hatt begge typer, og snuppa hatet å være i den med netting fordi den så hun nesten ikke noe gjennom... Dessuten ser de i tre finere ut (",) Og jeg tør vedde på at du ikke kommer til å slå den sammen uansett. Den er for lettvint å bruke til oppabevaring, lite praktisk og klappe sammen - og tar nesten like mye plass uansett... Finnes forresten de i tre som man også kan slå sammen. Vi begynte forresten ikke å bruke lekegrind ordentlig før hun var over 1 år (",) Ikke at vi bruker den så mye nå heller... men mer enn før iallefall (",)
shari_z Skrevet 29. mars 2010 #8 Skrevet 29. mars 2010 Jeg har en lekegrind med netting av merket Brevi. Bruker den hver eneste dag (hun er nå 17 mnd). Hun er oppi der når hun først våkner mens jeg gjør storesøster klar til skolen slik at hun ikke er overalt. Og når jeg skal støvsuge/vaske gulvet og ellers hvis hun skal roe seg ned, eller når jeg skal til kjelleren, osv. Veldig praktisk synes jeg. Og klart den brukes til oppbevaring av leker, men vi har ikke så mye oppi der siden hun må ha plass hun også. Veldig fornøyd med den, jeg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå