Gå til innhold

Koker dere smokken?


Anbefalte innlegg

Skrevet

MIn mor fikk nesten nervøst sammenbrudd her da jeg gav smokken til jenta mi uten å koke den etter den falt i sofaen.

 

Hun lurte på om jeg var *gal* som ikke kokte smokken for hver gang den hadde falt ned.

 

What to doo?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg putter den i min egen munn først, så gir jeg den til babyen. Men i din egen soffa det er ingen krise. Ikke rart barn blir syke når de begynner i bhg. Så mange som overbeskytter barna sine hjemme.

Skrevet

Hvis den hadde falt på gulvet hadde jeg bare skylt den, men om den falt ned i sofan hadde jeg bare gitt den rett i munnen.

Skrevet

Hjemme skylte jeg den under vann, hvis den falt i gulvet. Skjedde det borte, hadde jeg en annen på lur som jeg ga. Den som falt i gulvet ble kokt når vi kom hjem.

Etter 6 mnd har jeg ikke kokt, kun skylt i vann.

Skrevet

Nei, men jeg koker menskoppen.

Skrevet

Æsj, menskopp...

Vi koker ikke smokken når den faller på et "rent" sted som sofa osv. faller den på gulvet, skyller vi den i vann. Man må hjelpe barna sine bygge opp et immunforsvar, og det gjrø man ikke ved å koke smokken hver gang den er ute av munnen.

Skrevet

Jeg kokte heller ikke smokken for sånt. Tror moren din at babyer bare kommer i kontakt med sterile ting? Allerede fra de er bittesmå suger de på klærne sine, fingrene dine, leker osv osv. Så det er ingen grunn til å koke smokker som har vært på gulvet. En gang i blandt heiv jeg smokkene i mikrosterilisatoren sammen med flaskene, men til daglig holdt det med å skylle av.

Skrevet

Æsj, mammaen til Odin..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...