Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #1 Skrevet 24. mars 2010 Jeg har hatt utrolig mye med kynnere, helt siden uke 16.. Også lurer jeg på om det kan være en sammenheng mellom mye kynnere og at man får en lettere fødsel? Noen som har født før med erfaringer?
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #3 Skrevet 24. mars 2010 Lettere fødsel blir kanskje feil ord å bruke.. Mener vel heller om den blir raskere? I og med at livmoren har trent og modnet seg helt fra tidlig i svangerskapet? HI
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #4 Skrevet 24. mars 2010 Stemmer ikke her i så fall. Hadde omtrent ikke kynnere, men hadde lett fødsel.
Hopptetussa90 Skrevet 24. mars 2010 #5 Skrevet 24. mars 2010 Jeg hadde kynnere, og hadde det helt siden uke 12. Hadde en helt normal førstegangsfødsel.
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #6 Skrevet 24. mars 2010 Nope det stemmer ikke. Det har jeg lest og opplevd selv. Sist svangerskap hadde jeg en masse kynnere i flere uker men gutten kom et par dager etter termin og det var ingen lett fødsel.. endte i ks sist svangerskap da jeg hadde masse kynnere lurte jeg på det samme og fikk det samme svaret. Det har nok dessverre ingen sammenheng. Lykke til med fødsel!
Gjest Skrevet 24. mars 2010 #7 Skrevet 24. mars 2010 Alle har jo kynnere, vet du, det er bare ikke alle som kjenner dem. Så kan jeg for mine egne vegne svare som følger: Fødselen ble verken lettere eller raskere. Lå et døgn på sykehuset "i fødsel" og hadde hele 1,5 timer med pressrier før hun til slutt ble slept ut etter et godt snitt og sugekopp.
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #8 Skrevet 24. mars 2010 Stemte ikke på meg! Hadde rier i flere døgn før begge fødslene, og de måtte ta både vann, og sette drypp- ene endte i hastekeisersnitt, og andre endte i baby på nyfødtintensiv, pga lite oksygen..
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #10 Skrevet 24. mars 2010 Stemte for min del:) Hadde mye og kraftige kynnere fra uke 24-25. Måtte sykmeldes pga det. Fødte med riestimulerende. Fra 2cm til full åpning tok det litt over en time!!!
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #11 Skrevet 24. mars 2010 Det er nok ingen sammenheng der. Jeg hadde så og si ingen kynnere gjennom hele svangerskapet. Jeg hadde en kjapp og lett fødsel. VONDT var det uansett.
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #12 Skrevet 24. mars 2010 Stemmer med meg. 1 gang 5 timer, andre gang 2,5 timer fra første rie til jeg var ferdig.
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #13 Skrevet 24. mars 2010 Tror nok ikke det er noen sammenheng. Jeg hadde mye kynnere og en lang og vond fødsel!
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #14 Skrevet 24. mars 2010 Hadde mye kynnere fra omtrent uke 16 med førstemann. Hadde absolutt ingen lett eller rask fødsel.. Hadde mye kynnere med nr 2. Begynte senere i svangerskapet enn med nr 1, men de var utrolig mye vondere. Den fødselen kan sikkert regnes som "normal" både på lengde og hvor vondt det var.
pauline og knerten Skrevet 24. mars 2010 #15 Skrevet 24. mars 2010 Det stemte absolutt ikke for meg, jeg hadde mye sterke kynnere og en fødsel som varte i nesten to døgn, det var ingenting 'lett' med den fødselen overhodet, hehe.
Småsporvinj gjeng på tryne Skrevet 24. mars 2010 #16 Skrevet 24. mars 2010 Kynnere er livmores trening til fødsel. En godt trent livmor= raskere og greiere fødsel. Så ja, kynnere er av det gode:) Dere som svarer nei. Dere vet jo ikke hvordan fødselene deres hadde vært dersom dere ikke hadde hatt mye kynnere. Sannsynligheter er jo stor for at den ville ha vært ennå værre enn den var.
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #17 Skrevet 24. mars 2010 Vel som jorunn sier man veit ikke hvordan fødsel hadde vært uten... Men her gikk det 19 timer (12 timer i aktiv fødsel) fra jeg begynte med rier til ungen ble tatt ut med vakum... Men alt i alt fødselen var ikke SÅ ille, hadde jeg faktisk greid å få i meg næring (eller jm funnet på å gi meg næringsdrypp før det var gått 10timer) hadde jeg kanskje greid å få ut ungen selv. Hadde kynnere fra uke 20, og i uke 32 lå jeg 24/7 på sofan pga regelmessige sterke rier.
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #18 Skrevet 24. mars 2010 alle har kynnere da, og jeg tipper at det ikke finnes noen dokumentert sammenheng på dette. Jeg er glad min fødsel ikke var raskere. Gikk unna på under 1 time, og jeg hadde kanskje kjent noen svake sammentrekninger 1 gang iløpet av svangerskapet.
Anonym bruker Skrevet 24. mars 2010 #19 Skrevet 24. mars 2010 Jeg tror ikke noe på det. Jeg hadde lite kynnere første gangen, og fikk en superfin og rask fødsel som kun varte 3.5 time. Med nr to hadde jeg kjempemye kynnere i firkant, og fødsel varte i 45 minutter. Men dette er noe som går igjen hos hver kvinne i vår familie + at det går som regels fortere andre gangen. Men så lenge du ikke har lett for å bli skuffet, så er det jo lov til å håpe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå