moota m storebror&lillebror Skrevet 23. mars 2010 #1 Skrevet 23. mars 2010 Jeg skal jo begynne på skolen, det er 2 kvelder i uka og varer i 1 1/2 år med stopp i ferier. Lurer sånn på hvor jeg kan få tak i noen til å se etter barna mine her hjemme. Siden de må legges når jeg er borte. Har sjekket dagmamma sidene her inne, men det er litt lite aktivitet og gamle innlegg, og ikke svar =/
yasmina Skrevet 24. mars 2010 #2 Skrevet 24. mars 2010 Spoer i barnehagen om noen kjenenr noen som kunne vaert interessert, heng opp lapp paa den lokale butikken ol. Be om referanser. Spoer naboene. Lykke til !
moota m storebror&lillebror Skrevet 24. mars 2010 Forfatter #3 Skrevet 24. mars 2010 De begynner ikke i bhg før til høsten, jeg tok de ut når vi flyttet. Ellers kan jeg prøve de andre tipsene =D
blond Skrevet 24. mars 2010 #4 Skrevet 24. mars 2010 Jeg ville spurt venner og kjente om de visste om noen som var flinke eller som ikke var det. Hvis du ikke har den muligheten kan du kontakte barne- og omsorgsarbeiderlinja på skolen eller førskolelærerutdanningen. Kan være heldig å finne noen der, samtidig har du en liten forsikring i at de har interesse i unger og at lærerene kjenner de. Husk å be om referanser og sjekk ut at de kan nødnumrene, hva de ville gjort i tenkte situasjoner osv. Du kan også spørre i barnehagen om de vet om noen eller kanskje en av dem vil ha en ekstrajobb? Jeg ville ikke hengt opp lapp på nærmeste kjøpesenter.
flypapir Skrevet 24. mars 2010 #5 Skrevet 24. mars 2010 Her henger det lapper rundt omkring, på butikken og andre oppslagstavler. Noen ganger ser jeg også at noen setter inn annonser ang dette i lokalavisa. Om du ikke finner noe kan du jo henge opp noen lapper eller annonsere selv?
Fru HottenTott♥♥ Skrevet 31. mars 2010 #6 Skrevet 31. mars 2010 Er det ungdom du har tenkt - så kan du kontakte det lokale ungdomstorget/ungdomsklubben. Snakk med de voksne som jobber der, dem vet hvem som er egnet eller ikke. Hvis det er frivilligsentral (er i regi av kommunen) der du bor så kan du kontakte dem, kanskje dem kjenner noen eldre uten masse familie som har og vil bruke tid sammen med dine barn to kvelder i uken. Eller du kan sette inn en annonse i avisa. Da jeg var 17-19 år passet jeg to jenter hver torsdag, eller omtrent hver torsdag. Ikke super godt betalt, men helt greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå