Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #1 Skrevet 15. mars 2010 Vurderer regnskapsskolen, men vil gjerne høre andres erfaringer. Evt også NKS.
rampetrollet Skrevet 15. mars 2010 #2 Skrevet 15. mars 2010 Jeg studerer ved NKI og synst det har gått kjempe greit De har forum som du kan spørre spørsmål du lurer på ,-og de har en studieveileder + 1 lærer som er tilgjengelig for spørsmål underveis. De er raske med tilbake meldinger på innleveringer. Du kan lage din egen profil og samarbeide med andre elever i ditt studievalg. (dette er frivillig.. Det krever en del selvdisiplin med tanke på å disponere tiden riktig siden du jobber på engenhånd, men det gjør jo forsåvidt alle andre studier og
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #3 Skrevet 15. mars 2010 Takk for svar. Vet du om det mulig studere der mens jeg er i permisjon? Skal ut i svangerskapspermisjon snart og er arbeidsledig.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #4 Skrevet 15. mars 2010 Det er en lite seriøs utdanningsiinstitusjon. Den blir ikke sett på som god av næringslivet og arbeidsgivere. Den er også idiotisk dyr.
rampetrollet Skrevet 15. mars 2010 #5 Skrevet 15. mars 2010 Er du meldt arbeidsledig gjennom Nav? Jeg vet de bruker NKI når det er snakk om omskolering/ykesrettet attføring. Men hva du har rett til iforhold til din situasjon aner jeg desverre ikke..
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #6 Skrevet 15. mars 2010 Vil ikke kalle NKI useriøs, når du ser på hva slags folk som retter oppgavne og som har skrevet faglitteraturen. Meget dyktige mennesker.Har du god selvdisiplin og jobber godt med pensum, kan du få akkurat like god utdannelse der som andre steder. Og får du gode karakterer fra NKI, vil jeg si det tyder på at en kan jobbe selvstendig og får jobbe gjort uten at noen trenger å mase på deg. Og den er ikke dyr i forhold til veldig mange andre skoler.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #7 Skrevet 15. mars 2010 Flere med erfaringer/meninger? Jeg har bachelor fra før, men tenker at hvis jeg kan studere litt på NKI så kan jeg få tilleggskunnskap/kompetanse som kan gjøre meg mer attraktiv på arbeidsmarkedet etter permisjonen. Men vet ikke om NAV tillater det... HI
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #8 Skrevet 15. mars 2010 Jeg fikk godkjent studiet ved NKI av NAV. Jeg går på det som var attføring, nå arbeidsavklaringspeneger. Jeg fikk dekket skoleavgiften (rundt 20 000kr) og skolemateriell. Kjempefornøyd jeg:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå