Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #1 Skrevet 14. mars 2010 Min mann drar på besøk til kompiser ca 6 dager i uken, og sitter da i noen timer. Er det normalt?
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #3 Skrevet 14. mars 2010 Nei.. Håper jeg ikke. Min drar kanskje en gang i uken, maks.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #4 Skrevet 14. mars 2010 Var det jeg trodde, synes det er litt vel ofte. HI.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #5 Skrevet 14. mars 2010 Neeei kan ikke være normalt! Høres alt for mye ut! Har dere ikke barn? Min er alt for sjelden... En gang i halvåret...
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #6 Skrevet 14. mars 2010 Kansje en gang hver andre eller tredje uke.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #7 Skrevet 14. mars 2010 Jo, vi har en sønn på 7 måneder. Men han sover når mannen min drar da. Jeg synes det er litt ensomt å sitte her alene hver eneste kveld. HI.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #8 Skrevet 14. mars 2010 Synst det er alt for mye!! Selv om babyen sover når han reiser..
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #10 Skrevet 14. mars 2010 Ja, du er jo våken og kommer deg ikke noe sted.
a81 Skrevet 14. mars 2010 #11 Skrevet 14. mars 2010 Heisann. Kunne ikke la være å kommentere på dette innlegget. Det er ikke rett at du skal sitte hjemme alene hver eneste kveld, så det synes jeg du burde ta opp med mannen din. Menn er menn, og kanskje tenker han ikke over at du ikke synes det er så kjekt å sitte igjen hjemme. Så hvis du ikke sier noe til han, så kan han jo heller ikke vite hva du tenker. På den annen side så må jo disse pappaene få lov til å kose seg alene med gutta en kveld i ny og ne, men 5-6 kvelder i uka er for all del alt for ofte. Mitt tips: si det til han, og inviter heller venner hjem til dere litt oftere. Og en annen ting, ikke glem at du og har rett på en frikveld i ny og ne ;o) Håper dere finner ut av det.
ScaryMama Skrevet 14. mars 2010 #12 Skrevet 14. mars 2010 Aldri! Men tror heller ikke at det normalt...
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #13 Skrevet 14. mars 2010 aldri - de møtes heller ute og pilser 1 gang i mnd ca. er ikke normalt blandt mine venner at gubben er hos kompiser 6 dager i uka... når ser du ham liksom?
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #14 Skrevet 14. mars 2010 Takk for fint svar a81 :-) Jeg har tatt det opp med han flere ganger- men han ser virkelig ikke problemet. Han bruker å "argumentere" med at jeg er på trening en time 4-5 dager i uka. Men det er jo trening, ikke en hyggestund med venner. Og treningen varer da en time. Jeg skulle også likt å dra på kveldsbesøk til mine venninner en gang i blandt- men like mye skulle jeg ønske han kunne vært hjemme litt oftere og bare sett en god film eller noe slikt sammen med meg. :-)
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2010 #15 Skrevet 14. mars 2010 Det hadde jeg ikke likt. Blir jo fryktelig ensomt å sitte alene da. Her er problemet nesten motsatt, han er hos kompiser kanskje et par ganger i året. Jobber sammen med de fleste av kompisene sine han, så de sees vel nok i det daglige.
a81 Skrevet 14. mars 2010 #17 Skrevet 14. mars 2010 Men en liten krabat i familien er kanskje ikke trening 5 dager i uken, og kompisbesøk hver kveld det som skal til for å holde liv i ekteskapet...? Kanskje må man av og til gå i seg selv å tenke gjennom hva som virkelig er det viktigste akkurat der og da.. Jeg har jo ikke noe svar på dette jeg altså, men jeg vil jo tro at dere begge vil tjene på å bruke mer tid sammen med hverandre ) Igjen, håper det ordner seg for dere )
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #18 Skrevet 15. mars 2010 Om det er normalt eller ikke, vet jeg ikke. Her i huset har vi venninne/kompiskveld hver for oss ca. to ganger i uka.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #19 Skrevet 15. mars 2010 Kanskje 1 gang i uka. + at ene av hans nærmeste kompiser bor rett ved siden av så han sitter der kanskje 20min hver kveld. Men det bryr jeg meg ikke noe om, da tar jeg en dusj eller no. Og jeg er på jentekveld hver tirsdag=) Viktig og ha noe som bare er sitt. Men Kanskje du kune droppa treninga en kveld og dratt på besøk til noen i stede. Jeg hadde ikke satt pris på om mannen min hadde dratt bort hver kveld, da hadde jeg følt meg ensom.
2 små og en undulat Skrevet 15. mars 2010 #20 Skrevet 15. mars 2010 Mannen min trener 1-2 kvelder i uka, ellers pleier han å invitere kompiser hit om han vil være sosial. Det er kanskje 1-2 ganger i uka. Vi har to barn, en på 2 år og en på 9 måneder. Etter unga er lagt er det mye husarbeid som må gjøres og da er det "rettferdig" at vi begge bidrar til det. Det sosiale får komme etter at det er gjort, selv om det ikke er noe i veien for at han eller jeg kan slippe unna en dag eller to i uka. At mannen din drar bort så mange ganger i uka synes jeg er rart. Vil han ikke være med deg noen kvelder da? Kan han ikke invitere vennene sine til dere? Dette må dere snakke om, det kan fort bli en selvfølgelighet at du skal sitte hjemme hver kveld, mens han skal bort..
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #21 Skrevet 15. mars 2010 Kanskje 1 gang i mnd? Nå har han og noen kompiser funnet ut at de skal ha spillkvelder 1 gang i uka, så det drar han av og til på, om tilfeldighetene tillater det. Aldri om han drar ut om jeg ikke er i form eller bare er veldig sliten. Nå har vi faktisk vært borte fra hverandre annehver kveld i 4 dager, så i morgen blir det godt å få sett han igjen Jeg skal jobbe i kveld, så det er ikke snakk om å ut MEN når det er sagt. Det er jo en mellomting Min er aldri ute på byen eller henger hos kompiser, når de går sammen er det for å enten fiske eller spille Warhammer, han prøver å få meg med, men jeg kan ikke si at det frister allverdens hehe. Han er heller aldri ute mer enn noen få timer. Om ikke det er noe spesielt da. Dette gjør han av egen vilje
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2010 #22 Skrevet 15. mars 2010 gubben min drar til kompisen sin nesten vær dag.. helgene drar han tidlig og kommer aldri hjem før etter midnatt.. dagene drar hanh etter middag og kommer ikke før sent hjem.. virke ikke som han har noe interesse for og være med oss har en liten baby på 7 måneder.. han gjør ikke noe med henne.. trist at dem ikke kan holde seg hjemme og hjelpe til litt ell bare være hjemme se film ell gjøre noe koselig.. jeg gjør mine ting og han sine.. de mannfolkka skjønner jo ikke at det e kjedelig og være alene med en baby hele tiden og man trenger voksen kontakt man kan jo ikke reke byen rundt med en unge på kvelden.. du må snakk med han og si va du føle.. her hjalp d lite menn håpe det hjelpe for deg for veit korsen det er..ikke normalt..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå