Gå til innhold

Dere som har hatt BO og/eller MA. Noen spørsmål..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dere som har hatt BO, hadde dere alle symptomene? Kvalme, ømme pupper osv? Når ble BO oppdaget?

 

Dere som hadde MA, forsvant symptomene? Eller varte de helt til blødningen/utskrapningen?

 

Selv ble puppene mine små og normale igjen med en gang jeg begynte å blø under SA. Det var sånn jeg skjønte at jeg hadde mista. Så jeg lurer på om jeg kan oppdage en evt MA på samme måte.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hadde MA i høst og hadde symptomer helt til slutten. Jeg mistet kvalmen i uke 12-13 tror jeg, men ellers følte jeg meg gravid.

Jeg hadde bare en tom blære eller eventuellt et embryo som stoppet veldig tidlig i utviklingen, kanskje allerede i uke 5-6. Ingenting syntes i allefall på UL i uke 15.

jeg spottet kun minimalt runaktig den siste uka før UL og hadde ingen indikasjoner på at noe var galt.

Det var først etter utskrapningen jeg ikke følte meg gravid lenger... :(

 

 

Skrevet

Spottet Brunaktig skulle det være :S

Skrevet

Hadde BO første gang. Masse symptomer hele veien og følte meg meget gravid. Ble oppdaget 8+5 (tilfeldig). Hadde da hcg på 35.000, så er vel ikke så rart jeg fortsatt følte meg gravid.

Andre gangen var SA i uke 5. Rakk bare så vidt å kjenne smått med symptomer, men de forsvant på dag 2 med blødning.

 

Alle gode ting er 3 håper jeg!! Ultralyd på fredag, uke 6.. Så krysser fingrene alt jeg klarer nå!

Skrevet

Synes det er helt foferdelig jeg, at man skal gå rundt med symptomer og pyton kvalme, også er det ingen ting likevel :( Klarer ikke glede meg før jeg har sett at det er noe som lever der inne. Har bare hatt SA selv, og da kan man i alle fall skjønne hva som skjer. Men det er jo meningsløst uansett.

Skrevet

Lykke til på UL, alle gode ting må være 3!

Skrevet

Dytter denne, flere med erfaring?

Skrevet

Jeg har hatt BO/MA. Jeg hadde SA i tidlig i høst, og ba derfor om tidlig UL da jeg ble gravid igjen.

 

Følte meg i starten veldig gravid, kvalmen kom og bekkenet begynte å murre (sånn det har gjort i de to første svangeskapene), og følte meg sikker på at denne gangen hadde det gått bra. Men så forsvant kvalmen, og selv om jeg var svært aktiv så protesterte ikke bekkenet lengre. Dette var vel rundt uke 8. Da begynte jeg å mistenke at noe var galt igjen.

 

Dagen jeg var/skulle vært 10 fullgåtte uker hadde jeg første UL. UL viste en tom fostersekk. Samme dag ble det tatt HCGprøve, den viste ca 55000.

 

5 dager etter ble det tatt ny HCGprøve denne var på ca 33000.

 

8 dager etter første UL var jeg på ny UL, og det ble igjen bekreftet tom fostersekk. 4 dager etter der igjen fikk jeg utskrapning (tok så pass lang tid pga det var helg mellom UL og utskrapningen).

 

Jeg mistet mine graviditetstegn selv om jeg hadde høy HCG. Etter hva jeg leser fra andres erfaringer varierer dette veldig fra person til person.

 

Om du føler at ting ikke er helt som det skal ville jeg bedt om tidlig UL av legen din. Får du ikke dette ville jeg bestilt time til UL hos noen private (Volvat e.l) Når man har BO/MA kan det gå mange uker før kroppen ordner opp selv. Hadde ikke jeg vært på UL hadde jeg sikkert gått og "gravid" ennå.

 

Er alt bra vil en UL få deg til å slappe av og nyte svangerskapet isteden for å være redd og bekymret.

 

Lykke til.

 

 

Skrevet

Glemte å nevne at jeg hadde litt brun utflod innimellom. Ikke mye bare litt på papiret til og fra.

Skrevet

Hva er forskjellen på BO, MA, og SA? Jeg forstår det slik at SA er spontanabort? Vil man alltid blø ved en abort?

Skrevet

Jeg viste ikke jeg heller men fant den i tråden for 'viktige spørsmål' som blir dytttet hver gang igjen.

Skrevet

SA er når man spontanaborterer, dvs. at kroppen selv begynner å støte ut graviditeten som er gått feil.

 

BO står for blighted ovum det betyr at det har utviklet seg en fostesekk og event. morkake, men at det ikke har utviklet seg noe foster. På grunn av at fostersekken (morkaken) utvikler seg så tror kroppen at den er gravid selv om det ikke blir utviklet noe foster, og derfor støter begynner ikke kroppen å abortere av seg selv som ved en SA.

 

MA er når et foster dør eller man har BO uten at kroppen setter i gang å abortere av seg selv. Kroppen tror fremdeles at den er gravid, og vil produsere HCG selv om fosteret er dødt/ikke utviklet slik det skal.

 

Når man har en SA vil man begynne å blø. Når man har en BO/MA tror kroppen at den fremdeles er gravid, og mange blør ingen ting.

 

Jeg blødde ingen ting, fikk kun litt brun utflod innimellom (hadde BO/MA).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...