jlille Skrevet 14. mars 2010 #1 Skrevet 14. mars 2010 Jeg er på dag 31 i syklusen min, så i utgangspunktet skulle jeg hatt mensen for en eller to dager siden. Jeg har ømme bryster, slik jeg alltid har før mens, men de er ikke så knallharde som de bruker å bli når jeg får mensen. På onsdagskvelden fikk jeg litt vondt i magen, type "mensen-vondt", og jeg fikk en brun/blodrød-lys og tykk utflod/liten blødning. Jeg har brukt å få slik dagen før jeg får mensen, så jeg tenkte ikke noe mer over det... Men jeg har fremdeles ikke fått mensen... Hva kan det være? Kan det være at jeg faktisk har blitt gravid? (mot alle odds) Eller er det bare tante rød som spiller spill med meg...Jeg tok også en eggløsningstest i dag, og ga utslag på eggløsning. Det er en vanlig strimmel som viser to klare streker ved eggløsning, og denne viste to like klare streker i dag. Har snart spist opp neglene mine, jeg blir galen! Vi har dårlig odds på å bli gravid på den naturlige måten, og er henvist til st.olavs hospital.. Kan noen komme med noen tips på hva det kan være? KAN det være jeg er gravid?
håpefull *er mamma* Skrevet 14. mars 2010 #2 Skrevet 14. mars 2010 Hvorfor du får utslag på el-test, vet jeg ikke. Synes du skal ta en gravi-test også, så slipper du å lure ;-) Lykke til!!
jlille Skrevet 14. mars 2010 Forfatter #3 Skrevet 14. mars 2010 Jeg har ingen graviditetstest..Også er det søndag så det er ikke noe åpent apotek i nærheten..!!
håpefull *er mamma* Skrevet 14. mars 2010 #4 Skrevet 14. mars 2010 Nå vet jo ikke jeg hvor du bor, men tror det er vanlig at noen apotek har åpent på søndager, for å ivareta litt sånne akutte behov. Er du sikker på at ingen i nærheten av deg har åpent? Er jo så slitsomt å gå sånn og vente ;-)
jlille Skrevet 14. mars 2010 Forfatter #5 Skrevet 14. mars 2010 Nærmeste er Oslo, og det er to timers kjøretid.. Vurderer faktisk å ringe legevakta, men det er jo ikke akkurat akutt dette:P Eller jeg er jo akutt nysgjerrig, men kan vel ikke behandles noe spesielt for det:) Får vel VENTE daaaaa
håpefull *er mamma* Skrevet 14. mars 2010 #6 Skrevet 14. mars 2010 Hmmm. Nei, så mye kjøring blir kanskje voldsomt ;-) Du får nok heller ikke stjerne i boka hos legevakta heller, om du ringer dem og ber om gravi-test ;-) Lykke til med ventingen, da ;-)
jlille Skrevet 14. mars 2010 Forfatter #7 Skrevet 14. mars 2010 Takk for det Har søkt en del på internett, og en positiv el-test kan faktisk være at jeg er gravid.. eller at den bare har slått ut pga en feil liksom.. Jeg har nok neppe eggløsning nå
jlille Skrevet 14. mars 2010 Forfatter #8 Skrevet 14. mars 2010 Får nok bare smøre meg med tålmodighet og vente på brevet fra st.olav hospital i Trondheim... hater mensen... inderlig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå