Musemor med tre søte små Skrevet 9. mars 2010 #1 Skrevet 9. mars 2010 Hei Er det slik at barna når de blir 3 år blir kalt inn til 1. tannlege besøk? Når etter 3 år får de innkallelsen, og hvordan forbereder man barnet på det?
It's all about me Skrevet 9. mars 2010 #2 Skrevet 9. mars 2010 Noen steder i landet er det ved 3 år, andre når de er 4. Vi bare forbredte ved å fortelle hva som skulle skje. At han skulle sitte i en egen stol, gape høyt så en dame kunne se på de fine tennene hans. De gjør ikke noe ubehagelig den første gangen, bare ser og teller. Og skulle en trenge det så er det greit å bare komme innom en dag og få ny time senere for selve undersøkelsen.
Musemor med tre søte små Skrevet 9. mars 2010 Forfatter #3 Skrevet 9. mars 2010 Takk, vi har begynt å snakke litt om det, og helsesøster nevnte på 2 årskontrollen at her er det når de er 3 år. Er litt nervøs for at han skal klappe igjen munnen og bite tannlegen. Vi får se når innkallingen kommer. Bor forresten på Skedsmokorset
Honningmelon Skrevet 9. mars 2010 #4 Skrevet 9. mars 2010 3 år her også. Minsta var der før jul, og ville absolutt ikke gape, selv om vi hadde forberedt henne godt. Men, når tannlegen pekte på premie"boksen", så gapte hun som bare det
Mille** Skrevet 9. mars 2010 #5 Skrevet 9. mars 2010 Her begynner barna å gå like etter 2 års dagen. Vi har forberedt ungene ved å låne bøker som handler om å gå til tannlege. )
*Lissi* Skrevet 9. mars 2010 #6 Skrevet 9. mars 2010 Her er det 4 år. Har pratt med han om det, og forklart han alt han skal.
Lykkekløver Skrevet 9. mars 2010 #7 Skrevet 9. mars 2010 Vi har en brosjyre ang dette. der står blandt annet at man skal la barnet øve seg i å gape foran speilet mens man teller tenner. Fortell om den fine stolen, lampen og lille munnspeilet til tannlegen. Viktig å ikke love barnet for mye da det kan bli nødvendig å pirke i tennene allerede ved første besøk. Viktig å forberede barnet godt, siden barnet har et kort tidsperspektiv bør forberedelsene skje kort tid før tannlegetimen. Er barnet veldig engstelig av seg kan man jo også besøke tannlegekontoret litt før besøket.
Sistah*G07*J09* Skrevet 9. mars 2010 #8 Skrevet 9. mars 2010 Her blir de innkalt rundt den mnd de fyller 3år Så 2-3årsgruppa i barnehagen til mini har vært på besøk på tannlegekontoret, for å se hvordan det er der. Så vi har snakket mye om det hjemme også, så mini er fast bestemt på at han skal ikke si A til tannlegen, men han skal si B Har også øvd litt på å gape, mens jeg "kikker" og tar litt på tennene hans.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå