Gå til innhold

Hvor hever dere gjærdeigen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Selv pleier jeg å fylle oppvaskkummen m varmtvann og lar deigen heve på en rist over, men vet ikke om det er det beste? Hva gjør dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Enten det du gjør, eller så setter jeg til heving på benken over oppvaskmaskinen hvis den står og går. Perfekt temperatur for heving på benken da.

 

Skrevet

setter den på varmekablene på badet jeg!

Skrevet

Setter den på golvet foran vedovnen hvis vi fyrer, ellers står den på kjøkkenbenken. Husk at du bruker masse varmtvann ved å fylle kummen - noe å tenke på nå som strømmen er så vanvittig dyr! :)

Skrevet

Setter bollen med gjærdeigen på kjøkkenbordet av alle plasser med en plastpose rundt. Hever som bare tusan :-)

Skrevet

I Tupperware bollen på benken, beste som er....;o)

Skrevet

Hvis jeg baker samme dag, så gjør jeg som over her. Mange ganger setter jeg deigen kvelden før og da setter jeg den i kjøleskapet el kjelleren. Perfekt hevet neste dag. Jeg fryser også ferdig rullede boller, kanelboller før de er hevet 2. gang. Så setter jeg brettet med frossen deig på kjøkkenbenken ca en time og vips ferdig hevet. (Slik de gjør på bensinstasjone, 7-11 osv)

Skrevet

På gulvet på badet..Pakker bollen godt inn først.. Alltid bra resultat..

Skrevet

På gulvet under benken på kjøkkenet.. For der går røra i gulvet med varme til radiatorer..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...