Gå til innhold

Dårligere syn 4 uker før termin. Normalt?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Litt variabler i syn er normalt, og en grunn til at optikere helst ikke tilpasser briller/linser på gravide - siden synet deres godt kan finne på å endre seg igjen etter svangerskapet.

 

Flimring/synsforstyrrelser/flekker foran øynene er ikke nødvendigvis normalt, og kan i verste fall være et symptom på svangerskapsforgiftning.

Skrevet

Jeg bruker ikke briller eller linser til vanlig, men nå på slutten så ser jeg så dårlig. Klarer ikke å lese teksten på tven. Når jeg er ute å går, så må jeg anstrenge meg for å lese skilter.

Noe jeg ikke sleit med før.

Heldigvis ingen flimringer eller flekker. :)

 

HI

Skrevet

Ha deg til legen. Det kan være svangerskaps forgiftning....

 

Jeg fikk akkurat samme symptomer som deg, og det var SF

Skrevet

Har time hos jordmor i morgen heldigvis. men blodtrykket mitt har vært superlavt gjennom hele svangerskapet og på ultralydene har det vært bra tilstrømmen fra morkaka. Håper ikke det er no svangerskapsforgiftning.

 

huff:(

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...