3smaa Skrevet 21. februar 2010 #1 Skrevet 21. februar 2010 Jeg skal føde i vann denne gangen, men er litt usikker siden jeg ikke vet hvordan det er og kjenner ingen som har født i vann før. Min jordmor anbefalte det siden jeg har bekkenløsning. Noen andre som skal/har født som vil forteller hvorfor dere velger/valgte vannfødsel?
Ladybird1982 Skrevet 21. februar 2010 #2 Skrevet 21. februar 2010 Min plan er å føde i vann, gjenstår bare å se om det blir noe av og hvordan det går. Er avhengig av at det ene badekaret på sykehuset der jeg skal føde er ledig akkurat når jeg trenger det Jeg satser på å være i badekaret under åpningsfasen og så får vi se etter hvert hvordan det går. Jeg er interessert i vannfødsel fordi jeg tror det kan være lindrende og jeg klarte meg med lystgass sist, noe de ikke tilbyr denne gangen. Jeg har også sittet mye i badekaret gjennom mine to graviditeter for å lindre et heller skralt bekken og "menssmerter" i ryggen. Noen som har prøvd vannfødsel?
FrøkenSprøken Skrevet 21. februar 2010 #3 Skrevet 21. februar 2010 Jeg har en plan om å prøve det i natt Sitter her med rier nå, og har egentlig hatt vondt siden jeg våknet i 5 tiden i morges. Nå er det 4 min mellom hver rie, så kanskje på tide å innse at det blir fødsel? Jeg kommer til å bruke badekaret som smertelindring, og så får vi se hva som skjer. Hvis jeg trives nedi der, kan det jo godt være at jeg føder der også. Jeg tror ikke at man kan planlegge slike ting, egentlig. Kanskje synes du badekar er grusomt der og da. Men man kan så klart ønske å prøve det, og så får man se der og da om man liker det. Nei, nå skal jeg stikke. Her skal det forhåpentligvis fødes
fresh Skrevet 21. februar 2010 #4 Skrevet 21. februar 2010 jeg fødte i vann og skal definitivt gjøre det denne gangen også. jeg valgte det fordi jeg synes det virket bedre i og med at jeg skulle føde uten smertelindring. Da var vann eneste alternativ til sm.lindring, og jeg hadde en perfekt fødsel:) absolutt til å anbetale. Jeg hadde litt smerter i korsryggen to uker etter fødsel, pga det harde underlaget. Du kan evt ha et håndkle brettet i to å ligge på i vannet.
3smaa Skrevet 22. februar 2010 Forfatter #5 Skrevet 22. februar 2010 Lykke til!! Husk å oppdraterer oss, så spennende )
♥Nemi♥ Skrevet 22. februar 2010 #6 Skrevet 22. februar 2010 I Bodø får man ikke føde i badekaret, bare bruke det som lindring. Synd det, for jeg har veldig lyst til å føde i vann! Men jordmora mi sa at det hadde jo hendt at noen fødte i badekaret alikevel. Så planen min er at jeg skal få en jordmor som ikke er redd for vannfødsel:) hehe
Bellen^2 Skrevet 22. februar 2010 #7 Skrevet 22. februar 2010 Jeg har fått plass på ABC avdelingen på Ullevål og håper å få føde i vann. Kommer definitivt til å bruke det som smertelindring og går alt etter planen så ønsker jeg å føde der også Hadde en veldig kjapp fødsel sist og klarte meg uten noen form for smertelindring (det var det ikke tid til). Har termin til lørdag og sitter egentlig bare og venter på at noe skal skje:)
Ladybug~N&E Skrevet 22. februar 2010 #8 Skrevet 22. februar 2010 jeg har kjempelyst til å føde i vann men i følge min svigerinne som akkurat har født og som også ville føde i vann så fikk hun ikke pga vekta si.. hun er noe stor.... jeg er ikke lita jeg heller men er heller ikke tykk. min bmi tilsier noe annet(28 nå men jeg er 31uker på vei og veier 80kg nå) men mtp kroppsfasong og hvor fettet er plassert så er jeg langt i fra diger... vet dere om det finnes vektrestriksjoner på å få føde i vann???
GuttemammaTilTo Skrevet 22. februar 2010 #9 Skrevet 22. februar 2010 jeg er også interessert i å føde i vann denne gangen, jeg brukte badekar på sykehuset et par timer i åpningsfasen før jeg ville ha epidural. da varte fødselen i 12 timer og jeg hadde fryktelig vondt. forhåpentligvis blir denne andre fødselen litt kortere, spesielt visst jeg ikke bruker epidural (den kan ha en tendens til å dra ut fødselen litt selvom jeg ikke ville vært foruten første gang). jeg er også avhengig av at det ene badekaret som finnes på føden hvor jeg skal føde er ledig akkurat under min fødsel, så da blir det å gamble og håpe det er ledig. jeg synes i alle fall det høres flott ut å kunne føde i vann og skal hvertfall lese litt mer om det og høre andres erfaringer! det var i alle fall deilig å slappe av oppi der mellom riene :-)
Nikki 75 Skrevet 22. februar 2010 #10 Skrevet 22. februar 2010 Da jeg var på kurs på Stavanger Universitetssykehus sa de at man ikke kunne ha BMI over 30 hvis man ville føde i vann. Tror det gikk på det om man ble for tung til å løfte ut hvis noe skar seg, men da blir jo BMI en tullete skala, da burde man heller ha makskilogrensen...
turbomamma *fødte 21.mars* Skrevet 22. februar 2010 #11 Skrevet 22. februar 2010 Har googlet litt på det siden jeg kunne tenke meg det selv. Ser ut til at mange har grense på bmi > 30 (før gravid), noen har 32 som grense. Så det ser mørkt ut for meg som hadde bmi 31. Men vet ikke sikkert hvordan det er på mitt sykehus da. Har hørt at noen synes de blir presset veldig ned i vannet av jordmor, barnet skal bli født under vann, ikke i vannskorpa, og kroppen vil visst gjerne opp under en ri.
term10.05 Skrevet 22. februar 2010 #12 Skrevet 22. februar 2010 Jeg har født begge mine barn i badekaret, og synes det er helt supert!Første gang var det litt tilfeldig. Brukte badekar som smertelindring, og da det nærmet seg fødsel spurte jordmora om jeg bare ville føde i vannet. Var ikke så fristende å stå opp fra det deilige vannet da, så jeg ville prøve det. Fungerte så bra at jeg var helt bestemt på det med nummer to også. Da rakk jeg akkurat å komme i badekaret før fødselen satte i gang, men det fungerte veldig bra da også. Kan absolutt anbefales! Men tror det er en fordel at man liker badekar til vanlig også... Så nå håper jeg bare at fødsel nr tre blir akkurat som de to andre:-)
CottenCandy♥Butterscotch Skrevet 22. februar 2010 #13 Skrevet 22. februar 2010 Jeg satser på en vannfødsel på Føderiket og gleder meg De har store gode badekar, varmekabler i gulvet og mulighet til å dempe belysningen. De tenner stearinlys og fyller i badekaret før jeg ankommer, har oppredd dobbeltseng og sakkosekk klar, så føler jeg blir skikkelig tatt vare på! Håper bare alt "går som det skal" da selfølgelig
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå