Anonym bruker Skrevet 21. februar 2010 #1 Skrevet 21. februar 2010 Eller får man så kraftige smerter/blødninger at det er umulig å ikke skjønne det? Må man være et stykke på vei (8-10 uker) for å se fosteret komme ut?
Anonym bruker Skrevet 21. februar 2010 #2 Skrevet 21. februar 2010 En spontanabort foregår ved blødning, så det skal noe til å ikke oppdage. Smerter vet jeg ikke, jeg hadde ikke spesielt store smerter når jeg hadde SA i 5. uke. Men det kan kanskje være fordi det var så tidlig For å se fosteret ved en SA må man være et stykke på vei. i uke 8-1o er det fortsatt så lite at det skal noe til å se det med det blotte øye.
Anonym bruker Skrevet 21. februar 2010 #3 Skrevet 21. februar 2010 Men hva med de som har blødning flere ganger i svangerskapet? De som har "mens" Må de sjekke hver gang om fosteret fortsatt lever?
Anonym bruker Skrevet 21. februar 2010 #4 Skrevet 21. februar 2010 Kommer ann på når du får blødningen, hvis du får den til tiden du skulle man er det ikke sikkert at du legger merke til det. De sier jo at opptil 70 % ( 80%)av alle avngerskap ender i sa, men da før man oppdaget at man var gravid!
Anonym bruker Skrevet 21. februar 2010 #5 Skrevet 21. februar 2010 Hvis du spontanaborterer svært tidlig, så vil du ikke merke det som annet enn enn litt sen menstruasjonsblødning. Jeg hadde en MA, missed abortion. Det betyr at det avdøde fosteret blir liggende i livmoren uten å avstøtes. Dette ble ikke oppdaget før på ultralyden, og da hadde det vært dødt i mange uker. Jeg kjente ingenting. Mitt tips er å ta privat ultralyd etter 12 uker for å se at hjertet er der og at alt er som det skal, så slippper man å gå å bekymre seg helt til ordinær ultralyd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå