Anonym bruker Skrevet 19. februar 2010 #1 Skrevet 19. februar 2010 synes så synd på henne. hver gang jeg kommenterer ting hun hat gjort eller skal gjøre virker hun så nervøs, kanskje skremt. er jeg så skummel? hun er redd for å gjøre feil eller gjøre noe med barnet jeg kanskje ikke liker. jeg har aldri vært stygg mot henne, aldri ropt på henne, smiler altid når jeg snakker til hele familien. hvorfor er hun redd meg? jeg føler meg litt dårlig med meg selv. tør nesten ikke å si noe for å ikke "skremme" henne synes hun er veldig flink og alt det der, men jeg må jo forklare henne rutinene mine. f. eks. idag hadde hun babyen i en halv time alene for første gang. da jeg kom tilbake hadde han bæsje og hun skiftet bleie. så fortalte hun at hun brukte olje på mesoft uten vann. jeg begynte å forklare at jeg bruker både vann og olge for å få alt vekk. hun begynte nesten å skjelve. så ut som hun ventet på at jeg skulle kjefte på henne. jeg og bf bor ikke sammen, men barnet ser besteforeldrene opptil flere ganger i uka. han er deres første barnebarn.
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2010 #2 Skrevet 19. februar 2010 med ropt på mener jeg kjeftet og skreket HI
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2010 #3 Skrevet 19. februar 2010 Hvis du alltid kommenterer hvordan hun skal gjøre ting, er det kanskje ikke så rart at hun blir skjelven. Hva gjorde det om hun bare brukte olje og ikke vann, det gjør jo ingen forskjell for babyen uansett. En ting trenger ikke alltid ha en løsning, ofte kan det være flere riktige måter å gjøre ting på. Hun har jo hatt barn selv. Kanskje er hun en nervøs sjel?
soleia Skrevet 19. februar 2010 #4 Skrevet 19. februar 2010 Kanskje ho har lese klagene på alle dei forferdelege svigermødrene her på dib ;-) Høyres ut som du er ei forståelsesfull mamma, flott at du er trygg nok til å overlate babyen til bestemora. Er verdifullt for besteforeldre og barn å få litt tid saman åleine. Ho er nok redd for at du skal synes at ho ikkje gjer det godt nok, og at ho difor ikkje får passe babyen meir. Er kanskje og litt spesielt for henne sidan du ikkje er saman med pappaen. Ville berre ha informert ho om dei viktigaste tinga, er feks ein del endringar frå hennar småbarnstid når det gjeld mat, men lat bestemor få finne ut av dei mindre tinga sjølv. Gjer ikkje noko om ho har litt annleis rutinar enn deg feks når det gjeld rompevask. Bestemødrene til vår snuppelur gjer ikkje ting heilt som eg ville gjere det, men jammen lærer eg litt av dei og. Dei har jo trass alt meir erfaring med småbarn enn eg, sjølv om noko av kunnskapen er utdatert.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå