LOTP i Barneparadis<3<3<3 Skrevet 15. februar 2010 #1 Skrevet 15. februar 2010 Har laget fiskegrateng for første gang og lurer på om det ikke er smør på flesk med poteter ved siden av? Bedre med andre grønnsaker siden det er makaroni i gratengen?
It's all about me Skrevet 15. februar 2010 #2 Skrevet 15. februar 2010 Personlig synes jeg det holder med revet gulrot. men så er jeg ikke fan av kokte poteter heller da.
neekap Skrevet 15. februar 2010 #3 Skrevet 15. februar 2010 pleier alltid å ha kokte poteter ved siden av jeg da, i tillegg til råkost.. Synes liksom ikke makaronien i gratengen gjør samme nytta... Men viktig med smeltet smør over.. Nam, ble sulten jeg...
Mammaen til Isak Skrevet 15. februar 2010 #5 Skrevet 15. februar 2010 potet må til, og revet gulrot+ smeltet smør:o)
Hellinor Skrevet 15. februar 2010 #6 Skrevet 15. februar 2010 Uten synes jeg, men nå har vi sluttet hekt og bruke potet, pasta og ris da. Er jo bare tomme kalorier og vomfyll, og dropper man dem kan man spise mye mer av det som faktisk er godt. Vi bruker forkjellige grønnsaker til (gjerne frosne, veldig lettvindt), blomkål og brokkolistappe og kanskje salat (gjerne begge deler.) Myyyye bedre. Poteter er oppskrytt (synes jeg :-))
LOTP i Barneparadis<3<3<3 Skrevet 15. februar 2010 Forfatter #7 Skrevet 15. februar 2010 Jeg droppet potetene og takk for det. For kun 1 barn og meg endte opp med middag så her er 3/4 av gratengen igjen:(
___ Skrevet 15. februar 2010 #8 Skrevet 15. februar 2010 Poteter er da ikke bare vommfyll. De inneholder både vitaminer, mineraler og fiber. Klart du kan få i deg det på andre måter også, men poteter er en enkel måte å få i seg nyttige næringsstoffer for oss vanlige mennesker. (Vanlige i den forstand at vi liker tradisjonell mat)
Mille** Skrevet 15. februar 2010 #9 Skrevet 15. februar 2010 Vi har alltid potet til. Restene kan du enten fryse, eller så kan du steke plukkfisk i morgen, dvs steke poteter og grateng i stekepannen. Kjempegodt. )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå