Gjest sug lut Skrevet 6. februar 2010 #1 Skrevet 6. februar 2010 §666: Alle som hetser andres neglelakk må dø. OG produsenter av neglelakk som klumper. Og Gud, siden han skapte venstehender også. Hadde jeg hatt to høyre hadde alt vært greit.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 6. februar 2010 #2 Skrevet 6. februar 2010 hahahahahah... jeg ser at inspirasjonen min har gitt deg frustrasjon hvilken farge gikk du for?
Gjest sug lut Skrevet 6. februar 2010 #3 Skrevet 6. februar 2010 Rødsvart. Etter at den brune jeg begynte med viste sitt sanne jeg, nemlig klumpefaan fra helvete. Og akkurat nå er den fin. Og later som den er tørr også. Men jeg bare VET at når jeg skal ha på meg støvler om tre kvarters tid så blir den ødelagt likevel, for den bare LEKER at den er tørr.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 6. februar 2010 #4 Skrevet 6. februar 2010 hahaha... jeg kjenner så til problemet! jeg måtte fikse på neglelakken jeg tok på i går. for allerde i går kveld begynte den og smuldre opp... da snakker vi kvalitet... nå må jeg fikse meg juuuuuuuuuuuuuhuuuuuuuu
tante grusom master of law Skrevet 6. februar 2010 #5 Skrevet 6. februar 2010 Overlakk, Dior. Nuff said.
Gjest sug lut Skrevet 6. februar 2010 #6 Skrevet 6. februar 2010 Hah, det var det jeg sa. Men siden jeg er verdensmester i å planlegge har jeg lagt inn tid til å lakke over katastrofen etter prinsippet "kalk graven så råttenskapen ikke synes". TAnte Grusom, får overlakk det under til å tørke fortere?
tante grusom master of law Skrevet 6. februar 2010 #7 Skrevet 6. februar 2010 Ja, den jeg har tørker så fort at neglene blir kalde. Men du kan ikke ha på overlakken rett etter den første lakken, må vente 30 sek eller så.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 6. februar 2010 #8 Skrevet 6. februar 2010 dior koster millioner og er langt over mitt neglelakkbudsjett! foresten vet du at dior sin vårgrønn er utsolgt i store deler av samfunnet? og selges på ebay til 800 kr stykke? da snakker vi heftig interesse av neglelakk... (har en søster som ble hysterisk glad for at mamma fant en slik til henne i utlandet slik at hun slapp og kjøpe en til 800 kr...)
tante grusom master of law Skrevet 6. februar 2010 #9 Skrevet 6. februar 2010 hehe, det visste jeg ikke. Men du får dior neglelakk til 100kr på nett...
OsloMor Skrevet 7. februar 2010 #10 Skrevet 7. februar 2010 Som tidligere parfymeriansatt: Chanel og kun Chanel. La det gå 24 timer mellom hver påføring, og lakken sitter og skinner som støpt. Rouge noir er min favoritt.
Gjest sug lut Skrevet 7. februar 2010 #11 Skrevet 7. februar 2010 24 timer? Du kødder. Starte lørdagens lakk på torsdag og gå med halvgod lakk i to døgn, lizzom?
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 7. februar 2010 #12 Skrevet 7. februar 2010 jeg er ikke helt sikker på om det er du eller jeg som er mest redusert i dag (høyst sansynlig meg) men jeg mener bestemt at et døgn inneholder 24 timer
Gjest sug lut Skrevet 7. februar 2010 #13 Skrevet 7. februar 2010 Gnurr, jeg er da ikke redusert, jeg er full til randen med sushi-hjernepåbygg og dermed i stand til å se at flere lag lakk, som alltid er nødvendig, da kan komme til å strekke seg over et helt budsjettår.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 7. februar 2010 #14 Skrevet 7. februar 2010 hehe... men det er det som er fint med de dyre. man slipper 1 million lag
OsloMor Skrevet 7. februar 2010 #15 Skrevet 7. februar 2010 Man tar på f.eks.fredagskveld, lar det tørke og er fornøyd med det. Det ser ikke ille ut.Lørdag, før man går ut, lakke en gang til og la det tørke med god tålmodighet. Resultatet blir som om noen har smeltet på neglelakken med kirurgisk presisjon, den holder lenge og skinner:) Dessuten skaller dyr neglelakk av litt finere enn den billige. Sant, helt sant.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 7. februar 2010 #16 Skrevet 7. februar 2010 jeg er snart tilbøylig til å prøve oslomor. for nå har jeg tatt av den sorte og satt på hvit med glitter og ødlagt alt igjen... blir gal! det er jo fulltidsjobb og har ok negler
Gjest sug lut Skrevet 7. februar 2010 #17 Skrevet 7. februar 2010 Supert, hvis den faktisk er fin med ett lag er det ikke noe problem. Og rouge noir er jo dritkul helt siden Uma i Pulp Fiction.
tante grusom master of law Skrevet 7. februar 2010 #18 Skrevet 7. februar 2010 Seriøst. Dior top coat speed-dries nail enamel. Neglene tørker på et blunk. Seriøst. Og så blir det en fantastisk glans. Seriøst.
Gjest sug lut Skrevet 8. februar 2010 #19 Skrevet 8. februar 2010 For oss som ikke har råd til så dyr neglelakk så anbefales ruby fruit fra Max Faxtor Nailfinity... Den holder etter måten bra. To lag dagen før, ett lag dagen du skal ut.
Gjest Siklerotte Skrevet 8. februar 2010 #20 Skrevet 8. februar 2010 Jeg forstår bare ikke dette neglelakkproblemet. Alt lakkeres samme dag, holder seg like bra og fjernes neste dag hvis jeg gidder eller uken etter hvis jeg ikke gidder (vanligvis). Jeg har ennå tilgode å oppleve en neglelakk som overlever utover det, og jeg har prøvd alt, virkelig alt. H&M sin tørker fort som faen, men vi kan klart diskutere kvaliteten. Men igjen, den holder kvelden gjennom i alle fall.
tante grusom master of law Skrevet 8. februar 2010 #21 Skrevet 8. februar 2010 Ja jo, men om du kjøper på nett så blir prisforskjellen mellom max factor og parfymerimerkene ikke så stor. 80-100 kr. Er det ikke omtrent hva max factor koster? På feelunique.com har de essie og mavala til 80-90 kr. Veeeldig bra!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå