*Frøken Lykkelig med ♂* Skrevet 6. februar 2010 #1 Skrevet 6. februar 2010 Noen tips som hjelper? er så fordømt lei av å være sjuk! først omgangssyken i 1 uke så frisk litt og så på'n igjen men bronkitt!
hope&love Skrevet 7. februar 2010 #2 Skrevet 7. februar 2010 spis kunn frukt når du er sjuk (masse av det evt èn porsjon hver 30 min hvis du orker). dersom du føler du MÅ ha noe fastere føde, så spis lit lettkokte grønnsaker med smør og salt (evt olivenolje dersom du ikke liker smør). Det funker seriøst Jeg er sjuk nå, har fårr en kraftig forkjølelse, men spiser masse kiwi og druer og litt kokt brokkoli midt på dagen. Jeg føler meg ikke så sjuk som jeg vet jeg ville ha gjort dersom jeg spiste is og masse tung mat bare prøv det du, og se hva som skjer Men go bedring uansett!
hope&love Skrevet 7. februar 2010 #3 Skrevet 7. februar 2010 spis kunn frukt når du er sjuk (masse av det evt èn porsjon hver 30 min hvis du orker). dersom du føler du MÅ ha noe fastere føde, så spis lit lettkokte grønnsaker med smør og salt (evt olivenolje dersom du ikke liker smør). Det funker seriøst Jeg er sjuk nå, har fått en kraftig forkjølelse, men spiser masse kiwi og druer og litt kokt brokkoli midt på dagen. Jeg føler meg ikke så sjuk som jeg vet jeg ville ha gjort dersom jeg spiste is og masse tung mat bare prøv det du, og se hva som skjer Men go bedring uansett!
Bilingüe Skrevet 9. februar 2010 #4 Skrevet 9. februar 2010 For meg er det motsatt: jeg begynner å føle meg sjuk hvis jeg ikke spiser litt "tung" mat, som du sier. Trenger ikke nødvendigvis å være is vel? Men sunt i bunn og grunn er vel et nøkkelord generelt. Jeg går for hvitløk, honning og lime. Ei sjukesøster sa til meg at akasiehonning er bedre enn annen honning for å dempe hoste. *?*
mammaløve Skrevet 9. februar 2010 #5 Skrevet 9. februar 2010 Ja det er noe dritt...fikk det i motsatt rekkefølge, men har uansett gått rundt og vært syk i mer eller mindre to uker nå. Er utrolig rastløs og lei nå!!! Min kjære jordmormamma har informert meg om at immunforsvaret lett går veldig ned når man blir gravid, siden kroppen innstiller seg på å ikke støte ut fostret, samt bruker å mye energi på å skape det lille vidunderet. Vi må derfor bare tylle i oss sunn og frisk mat, og ta vitamintilskudd. Og ellers bare ta det rolig til vi er helt friske. Ahhrg...vil bare føle meg frisk og fin!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå