Gå til innhold

Hvorfor skal man på død og liv amme barnet ?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg mener flaske er vel så bra!

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Trenger ikke amme så lenge flasken inneholder morsmelk, men ungen går da glipp av den spessielle kropskontakten.

Skrevet

Man kan få vel så god kroppskontakt ved flaskemating. Den lille fliken av pupp som stikker ut er ikke akkurat så store kontakten spør du meg. :)

Skrevet

Det er utrolig praktisk!

Alltid tilgjengelig, alltid rent, alltid riktig temperatur, aldri gått ut på dato, og ingen vasking av flasker. Så man sparer masse tid :-)

 

Og så er det utrolig koselig, da.

Skrevet

Man ammer barna fordi morsmelk er det naturlige for barnet å få. Morsmelk inneholder mange antistoffer og ellers mye vitaminer, fett, proteiner som barnet trenger.

Det er praktisk når man er utenfor hjemmet. Bare å dra frem brystet når barnet er sultent.

Jeg synes erstatningen som finnes nå er veldig bra, men det er nå en gang sånn at vi er skapt sånn at mor produserer melk for å mate barna sine. De som ikke får til å amme selv er så heldige at de har muligheten til å gi barna erstatning, så da er vel alt bra?:)

Skrevet

Så bra for deg at du har tro på at dine valg er det beste for dine barn.

 

La andre folk ta sine egne valg selv.

Skrevet

Eg har prøvd begge deler, og når amminga fungerar er det mykje meir lettvint! Og sjølvsagt har ein det med at babyen får antistoff i morsmelka. Men takk og pris for mme når amminga skjer seg!

Skrevet

fordi det er best og naturlig

Skrevet

Miljøgifter som HCB og PCB kan ha en negativ effekt på immunsystemet, læringsevnen, atferd og intelligens. En ny studie fra folkehelseinstituttet finner at barn av kvinner med høyt innhold av miljøgiften HCB i kroppen, har lavere fødselsvekt.

 

Helseskadelige effekter er først og fremst vist når barnet er blitt utsatt for miljøgifter i fosterlivet. Man har foreløpig veldig lite kunnskap om det å bli utsatt for miljøgifter gjennom langvarig amming også kan ha negative helseeffekter.

 

– Mengden miljøgifter i kroppene våre er lavere enn for noen år siden. Likevel kan spedbarna få i seg like mye miljøgifter, fordi kvinner ammer lengre nå enn før, forteller Eggesbø.

 

 

http://www.klikk.no/foreldre/baby/article519370.ece

 

 

Vil det da si at:

 

Amming = miljøgifter og antistoffer

Erstatning = ingen antistoffer og ingen miljøgifter

 

 

Skal ikke være lett.

 

 

Skrevet

Det er vel ingen som på "død og liv" sier at man "skal" amme, men det er jo engang sånn at det er det beste for barnet, og i de fleste tilfeller det mest praktiske. Så jeg kommer egentlig ikke på noen gode grunner til ikke å amme, hvis man er i stand til det?

Hvorfor spør du egentlig?

Skrevet

Fordi det er bevist at barnet får høyere intelligens av det?

 

Du fikk kanskje flaske selv, HI?

Skrevet

Man skal ikke "på død og liv" amme. Det er likevel ganske greit bevist at morsmelk gir et par fordeler man ikke får gjennom erstatning i forhold til immunforsvar i ammeperioden og utvikling av bl.a cøliaki.

 

At du sitter og "mener" sånn ut i løse lufta er vel ganske uinteressant, egentlig, med mindre du kan dokumentere påstanden.

Skrevet

enig med dette, slitsom å måtte vaske å sterrilisere hver gang den lille vil ha melk, og er veldig koselig synes jeg (og babyen koser seg )....er ikke hysterisk på at man MÅ få brystmelk men for min del er det kos og praktisk, altså mitt eget ønske., du må jo følge dine ønsker , ingen skal føle seg tvunget til å gjøre noe man ikke selv vil... så kjør på med flaske hvis du vil..

 

mange som får det til å høres ut det er livs farlig å bruke flaske..

babyen min fikk MME på sykehuset ettersom jeg ikke hadde nok melk første dagen, han har ikke tatt skade av det:P

 

hvorfor være så hysterisk på ting, barnet klarer seg det.. og har det faktisk bedre hvis mamma roer litt ned...

Skrevet

Jeg trodde folk skulle bli mere provosert enn dette.

 

HI

Skrevet

"Det er bevist at barnet får høyere intelligens av det"

 

JADA, sikkert bevist i hauger og lass

 

Plukk ut de i din egne venneflokk og fortell hvem som ble ammet og hvem som fikk flaske

 

Klarer du å få alle rette ?

Skrevet

Hvorfor det? Spørsmålet ditt er vel egentlig ganske lett å svare på. Med mindre man har hatt hodet under en stein ganske så lenge så vet man at morsmelk er det beste for barnet (noe jeg er ganske så sikker på at du vet;)).

 

Hilsen en som ikke ammer

Skrevet

Ja ja, tror folk har diskutert denne ferdig.

Stakkars deg som ikke fikk igang krangelen du ønsket...

Skrevet

På død og liv er en stor overdrivelse i dette landet, det kan du snakke om i alle de landene i verden der de faktisk ikke har muligheten til å gå i butikken og kjøpe alternativ melk, og ammingen faktisk er et spørsmål om liv eller død.

 

Ellers bryr jeg meg fint lite om du ammer, gir mme, setter bilsetet fremovervendt før fylte 4 år eller tørker småen i rumpa med våtservietter!

 

Den dagen alle gjør alt likt og er enige om alt kan de legge ned sider som denne, men den dagen kommer aldri.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...