Hurra:) Skrevet 1. februar 2010 #1 Skrevet 1. februar 2010 Hei. Er fire dager på overtid og har høyt blodtrykk, så skal ha overtidskontroll i morgen litt tidligere enn vanlig. Lurer på hva det er de undersøker på overtidskontroll? Tar de UL og sjekker modning? Og hvis de mener fødselen skal settes i gang, hvordan pleier de vanligvis å gå fram? Noen med erfaringer?
klar for 3? Skrevet 2. februar 2010 #2 Skrevet 2. februar 2010 Jeg var på overtidskontroll i går, 8 dager over tiden, pga at blodtrykket mitt hadde økt. Jeg hadde 140/90 da, vet ikke hvor høyt ditt er. Jeg hadde sparketest og UL + at de målte blodtrykk og urin. Siden blodtrykket mitt hadde gått litt ned igjen og alle målingene var fine, sjekket de ikke modningen min. Litt skuffet over det. Jeg skal inn igjen på vanlig overtidskontroll på fredag og da sjekker de modningen. Lykke til:)
Hurra:) Skrevet 2. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 2. februar 2010 Takk for svar. Jeg hadde blodtrykk på 130/97 i går. Skjønner ikke helt hva det betyr i forhold til 140/90, men får se hva de sier. Hadde håpet det skulle bli litt fortgang i dag, men får se om jeg også bare blir sendt hjem igjen. Føler ikke kroppen min fungerer helt lenger, så hadde vært greit å få den lille ut nå
Trultetryne Skrevet 2. februar 2010 #4 Skrevet 2. februar 2010 Hei! Jeg fødte for litt over 2 mnd siden Jeg var på overtidskontroll 10 dager over termin. De tok først starketest(ctg?), så tok de ul og sjekket modning. Jeg hadde litt lite fostervann så jeg bli igangsatt umiddelbart. Gikk da en modningstablett, og resten ordna seg selv. Det tok ca 18 timer fra jeg fikk tabletten til jenta var ute.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå