Gå til innhold

Reise alene med to barn?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er nylig blitt alenemor med mine to gutter, og jeg har veldig lyst til å reise på 1 ukes ferie med de i september/oktober til varmere strøk.

De vil da være 3,5 og 5 år.

Er dette helt urealistisk av meg å ønske, eller er det gjennomførbart?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er helt sikkert gjennomførbart og kommer sikkert til å gå bra. Men siden vi akkurat har kommet hjem fra en ferie der 2 åringen endte opp med å ligge 1 uke på sykehus så vil jeg si at jeg personlig ville ikke reist alene med 2 barn til utlandet. Så lenge alt går som det skal er det ikke noe problem, men så fort noe skjer er man fryktelig alene og sårbar i utlandet.

Heldigvis var vi 2 voksne og alt har gått bra. Men det var kjempetøft da det sto på og jeg var veldig glad vi var 2 stk, både til å bytte på å ta oss av jenta og til å støtte og trøste hverandre.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...