chicomio Skrevet 30. januar 2010 #1 Skrevet 30. januar 2010 om hode er festa, vil det da bare lekke fostervann? er ikke mulig at det kommer en foss da? venter fortsatt på slimproppen, men ingen tegn litt mer gul aktig uflod, kanskje dette er deler av den? må vel ikke være blod, eller? en uke til termin i dag. håper på at fullmånen kan hjelpe litt til i dag, hehe har ingen kynnere, noe jeg sikkert skal være glad over. men da føler jeg liksom ikke at noe er i gang heller.. noen flere som har det slik? vil jeg trolig da gå rett over i rier?
ღMadame_mim ღ Skrevet 30. januar 2010 #2 Skrevet 30. januar 2010 Etter som jeg har forstått så fungerer hodet som en propp dersom hodet er festet slik at det da bare vil renne fostervann istedet for dette store splashet som man kan få når det ikke er festet. Jeg har hatt gulaktig utflod i over 10 uker nå, så hos meg er det hvertfall ikke noe tegn til at det er slimproppen som går. Det kan selvfølgelig være det i ditt tilfelle, men jeg vil da tro at den er mye mer fast/slimete enn din vanlige utflod. Det behøver ikke å være blod i den. En del førstegangsfødende vil aldri kjenne kynnerene selv om alle har dette. Jeg er selv førstegangs og trodde lenge at jeg slapp unna, men plutselig for et par dager siden begynte dem. Har 4 uker igjen til termin. Det er ikke noe du trenger å savne, ikke vondt, men ubehagelig!! Det kan hende du plutselig begynner å få kynnere du også, men du kan også gå rett over i rier uten kynnere. Lykke til, håper fullmånen hjelper deg masse :-)
chicomio Skrevet 30. januar 2010 Forfatter #3 Skrevet 30. januar 2010 Takk for svar Ja, var det jeg trodde. Off, da kan man jo nesten være litt usikker på om det er vannet eller ikke. Men da er vel trikset å ta på seg et bind, og se om det fortsetter Begynner å bli litt utålmodig her kjenner jeg, og leter leter etter tegn. Ja, som du sier, er nok ikke slimproppen. Bare en ønsketenkning herifra det Er vel som man sier. Ingenting er ikke godt for noe. Kynnerene skal jo hjelpe til å modne Ja, kan vel hende kynnerne kommer nå på slutten. Men snodig. Jeg går hurtig oppåver bakker, springer i trapper, spiser sterk mat, sengekos, men ingen merkbare kynnere. Så er vel kanskje den heldige som slipper unna Tusen takk Så spent på å se gutten nå, og hadde ikke gjort noe om han kom nå Masse lykke til du også! Er ikke lenge igjen
Lykketrollet 05♂+06♀+10♀ Skrevet 30. januar 2010 #4 Skrevet 30. januar 2010 Ved begge mine fødsler begynte fødselen med at vannet gikk, og hodet var festet ved begge fødslene. Det kom ikke et stort splæsj, men vil si det var akkurat som jeg tisset på meg (altså ikke noen dråper, men "tisset meg ferdig"). Dessuten kjenner du at det ikke er noe du har sjangs til å kontrollere / stoppe på noe vis. Etter det er det bind på og følge med, men tror ikke du blir så vedig i tvil hvis det først skjer )
chicomio Skrevet 30. januar 2010 Forfatter #5 Skrevet 30. januar 2010 Ok, det er godt å høre Litt redd jeg skal lekke uten å legge merke til det jeg skjønner du..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå