Sanna :o) Skrevet 29. januar 2010 #1 Skrevet 29. januar 2010 Hei! ) Er det noen som vet hvor man kan få kjøpt ammeklær til normal pris?? Det er jo så sinnsykt dyrt! Har kikket så og si over hele nettet,men uten og finne noe.Trenger flere plagg og da blir det fort dyrt. Lurer også på om hvilke ullinnlegg dere synes er best. Jeg har termin tidlig i april og det er jo ikke akkurat vinter lenger,men det er ikke varmt heller.Man kan vel også få kjøpt ullinnlegg man kan bruke hele året. Hvilke erfaringer har dere med dette og hva anbefales??
Sanna :o) Skrevet 29. januar 2010 Forfatter #2 Skrevet 29. januar 2010 Ang ulinlegg så lurer jeg også på hva som er forskjellen på ullfleece og ull + silke?
Lykketrollet 05♂+06♀+10♀ Skrevet 29. januar 2010 #3 Skrevet 29. januar 2010 Har kjøpt ammeklær på HM, der får de greie gensere til en grei pris ) Ellers har jeg kjøpt ullinlegg på apoteket jeg, og syns de fungerte supert. Jeg fødte førstemann i midten av april, men trengte ullinlegg allikevel, fordi jeg får så fort brystbetennelse. Ble tipset av ammehjelpen om at man burde bruke stoooore ullinlegg. De skal dekke hele brystet, opp helt bak til armhulen, så alle melkekjertlene blir dekket. Ellers brukte jeg ullsinglet en stund, hvis det ikke var superkaldt ute.
♥Bubble♥ Skrevet 29. januar 2010 #4 Skrevet 29. januar 2010 De har noe ammetøy på H&M, der er ikke det peneste men det er ikke så dyrt. Ammeinnlegg av ull har jeg kjøpt på apoteke, de synes jeg var gode. Disse er i merinoull og klør ikke
Sanna :o) Skrevet 29. januar 2010 Forfatter #5 Skrevet 29. januar 2010 Tusen takk for svar! ) Jeg vet de har en del i H&M butikkene på østlandet,men her hvor jeg bor er det så dårlig utvalg at de burde skamme seg!Enda det er en by! På nett har jeg funnet noe gravidklær fra H&M,men ingen ammeklær.. ( Men tror nok jeg drar på apoteket jeg også or og kjøpe ullinnlegg. Hva ligger prisen på forresten? Er det 1 pak?
Hurra:) Skrevet 29. januar 2010 #6 Skrevet 29. januar 2010 Jeg kjøpte ammeinnlegg i merinoull fra janus på Barnas hus. De er ganske store og kostet 69kr, mens de jeg har sett på apoteket kostet 120-130.
Fifrildi Skrevet 29. januar 2010 #7 Skrevet 29. januar 2010 Jeg har fått anbefalt ammeinnlegg i ull fra nøstebarn så kommer til å gå for dem. De kan jo bestilles over nett også.
madike Skrevet 29. januar 2010 #8 Skrevet 29. januar 2010 Jeg ble fortalt idag at det er veldig viktig å bruke ullinnlegg, spesielt om natta. I starten kan man lekke ganske mye melk om natta, siden man ligger og presser på brystene, og da blir man ganske kald. Bruk derfor en trang singlet (er ikke behagelig med BH på natta), gjerne i ull, med ullinnlegg innenfor. Det trenger ikke være en amme-singlet, for er den trang nok rundt brystene så sitter innleggene på plass uansett. Bogerud og Barnas Hus har de billigste ullinnleggene jeg har kommet over. Ca 60kr.
Terese med to jenter Skrevet 29. januar 2010 #9 Skrevet 29. januar 2010 Man MÅ jo ikke ha ammeklær da, da jeg fikk datteren min hadde jeg ingenting utenom amme-BH. Men et godt tips kan jo være å kjøpe seg ammesingleter, så kan man bruke vanlige cardigans og sånt utenpå så slipper man flashe magen Det har de på HM.... Ellers har jeg dessverre ingen erfaringer, har ikke fått barn nr to enda, så bare noe jeg tenkte å gjøre selv...
akicha Skrevet 29. januar 2010 #10 Skrevet 29. januar 2010 På www.mammahuset.no har de boob ammeklær til halv pris. Disse plaggene er veldig gode å ha på, kjennes ut som det er bra kvalitet. Får også mye bra omtale og jeg har blitt anbefalt boob av flere. Når det er halv pris så blir det litt mer overkommelig å handle dette merket (dyrt!)
flikkiflakkaflikkflakk Skrevet 29. januar 2010 #11 Skrevet 29. januar 2010 Jeg venter nummer tre i månedsskiftet feb-mars. Har tidligere brukt mest amme-singleter, så bare bretter jeg opp genser eller jakke. Amme-bh må jeg ha, også om natten, og Ikke m ullinnlegg, for da bare lekker jeg... Men så har ikke jeg vært plaget av brystbetennelser. Denne gangen har Jeg kjøpt meg noen ammeklær, faktisk. Halv pris på klær fra Boob på en babyutstyrsbutikk i byen her. Ellers har de mye fint på nettbutikken lookatmom.no! Deilig kvalitet og smart amme-åpning!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå