Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #1 Skrevet 29. januar 2010 Jobber på et Nav kontor, i dag kom en ung jente innom og lurte på noe greier rundt foreldrepermisjon, det gjalt pappaen som av diverse årsaker ikke kunne ta ut kvoten sin som hun påstod. Så hun lurte jo på om jeg kunne godkjenne hans permisjon over på henne og fatte et vedtak i dag! sa at det hadde jeg ingen mulighet til og det måtte være store grunner til at pappaen ikke kunne avvikle sin del av permisjonen. vet du hva hun sier da? At dersom jeg ikke kan overføre hans del av permisjonen så går hun til legen og sykemelder seg så hun kan være hjemme med barnet. Jeg informerer henne om at hun likevel ikke kan få permisjonen overført til seg selv om hun får sykemelding og at det etter 6 uker må ligge ved en bekreftelse fra lege på hvorfor sykemeldingen må forlenges. Da sier hun til meg at hun blir sterkt deprimert om ikke permisjonen overføres til henne og at hun da kan være lenge hjemme på statens bekostning!! Verste jeg har hørt, hvor er moralen til enkelte mennesker?? Blir jo spennende og se om hun får overført permisjonen til seg, jeg tviler sterkt på det da!
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #2 Skrevet 29. januar 2010 Hallo, hvor er taushetsplikten din? Jeg tror det er meg du mener, selv om du gjenforteller med feil vekt på hva jeg prøvde å legge frem. Uansett, dette melder jeg til nav på mandag, finner meg ikke i det!
2 små og en undulat Skrevet 29. januar 2010 #3 Skrevet 29. januar 2010 Hehe, håper virkelig det er du som var hos denne NAV-ansatte. Du som NAV-ansatt burde så absolutt ikke legge ut om dette på forumet, hvor er din yrkesstolthet? Taushetsplikten er ikke der for pynt!!! Om du ikke husker hva taushetsplikt går ut på, ta en sjekk. Folk skal ikke kunne gjenkjenne det du sier om du prater med andre, og da er det kanskje ikke særlig lurt å skrive et innlegg på dette forumet hvor det florerer av gravide?
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #4 Skrevet 29. januar 2010 neppe. Aldri om det er deg. ha ha ha... men du skriev mer overbevisende enn de fleste. MEN hvis det ikke stemmer helt med din wannabe episode så kansje det ikke er noe å bese om. HER STÅR INGENTING SOM GJØR AT NOEN KAN KJENNE NOEN IGJEN. ikke HI
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #5 Skrevet 29. januar 2010 Vedder ganske mye på at innlegget er feik, og at svaret er feik! Men underholdning for oss andre blir det hvertfall!
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #6 Skrevet 29. januar 2010 Feik - er det fake du mener? Eller er dette et av de ordene som har blitt fornorsket?
2 små og en undulat Skrevet 29. januar 2010 #7 Skrevet 29. januar 2010 Klienten kan kjenne seg igjen! Og hvis det nå er klienten som svarte her, så vet ihvertfall hun hva saksbehandleren synes om henne. Jeg er selv sosionom og har jobbet på sosialkontor (før NAV) og jeg vet at jeg hadde fått en kraftig smekk om sjefen hadde funnet ut at jeg hadde postet et innlegg om klienter på forumet. Hvis innlegget anmeldes kan man fort finne ut av hvem HI er;)
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #8 Skrevet 29. januar 2010 Dette innlegget er faktisk såpass detaljert at det er mulig at klienten kjente det igjen!! Skam deg, du har taushetsplikt! Har nav langt oppi halsen fra før og det ble ikke akuratt bedre nå!! Til klienten: Dersom du virkelig snakker sant og kjenner deg igjen så raporter den ansatte til ledelsen!!! Dette går virkelig ikke an!!
Gjest Skrevet 29. januar 2010 #10 Skrevet 29. januar 2010 Usj. Ikke rart NAV surrer hvis det finnes mange som HI der. Opplaeringen er det tydeligvis saa som saa med :-S
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #11 Skrevet 29. januar 2010 Ja, dette må virkelig være dagens innlegg! SKAM DEG HI! Sånt som dette gjør man bare ikke! En skam at NAV har sånne ansatte som deg!
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #12 Skrevet 29. januar 2010 Vel, mulig jeg tar feil, og at det bare ligner på min episode på mitt lokale nav-kontor, men den sjansen er jeg villig til å ta. Jeg har uansett sett meg lei av Nav-ansatte som sitter her og gulper opp dritt om klienter som er prisgitt en enorm arroganse. En politianmeldelse vil føre til at du uansett vil få deg en skrape, hi! Sånt som dette gjør man ikke!
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #13 Skrevet 29. januar 2010 Greit nok at den NAV ansatte ikke burde skrevet dette her på nettet, men er det ingen som reagerer på den utrolig dårlige oppførselen til personen osm ville få overføt pappa permisjonen til seg. Det er ikke "bare" å sykemelde seg. Sykemeldig er for syke personer som derfor ikek kan jobbe. Det å ønske å være lenger hjemme med barnet sitt er ikke en sykdom. De aller fleste mødre ønsker dette, men slik er ikke livet. Jeg har ikke noe i mot personer som ers yeke, er hjemme med sykt barn o.l. Men, de som utnytter systemet er som parasitter, kommer det for mange av dem detter systemet sammen. Vær syk med god samvittighet å gå på jobb med ett smil når man er frisk!
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #14 Skrevet 29. januar 2010 Mulig det. Men det er ikke straffbart å søke hjelp på nav. Dette, derimot, finnes det lover mot.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #15 Skrevet 29. januar 2010 Hi her, ja kom igjen og anmeld meg, håper du vet hvilket kontor jeg jobber på, hva jeg heter og er utdannet som! Hendelsen jeg refererer til trenger ikke ha vært fra i dag, eller denne uken, den kan i verste fall være måneder og år gamle, og tror du at det kun er din hendelse som ligner på denne?? Unnskyld at jeg sier dette, men politiet kommer virkelig til og le av deg! Dessuten er det trygdebedrageri og bli sykemeldt om man ikke har behov for det!
Gjest Skrevet 29. januar 2010 #16 Skrevet 29. januar 2010 Ro ro ... Hun sa hun kom til aa bli deprimert. For alt du vet var hun allerede litt paa tuppa. Hvem sier egentlig saant til en NAV-ansatt hvis en er ved sine fulle fem? Men uansett burde du gjoere jobben din uten aa syte (du faar betalt som oss andre som jobber, sant?) og ikke sverte NAV ved aa skrive om jobben din her paa denne maaten. Kanskje du bare er et troll for alt hva jeg vet, men hvis ikke bidrar du ikke akkuratt til etatens troverdighet.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #17 Skrevet 29. januar 2010 Det er ikke første gang noen har fått svi her inne. Jeg behøver bare å oppgi hvor JEG har vært på nav-kontor hen. Deg finner de via denne siden. Har kopiert og tar vare på. Politiet ler ikke. Jeg har avtale der mandag kl 10.00.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #18 Skrevet 29. januar 2010 Synes ikke det var riktig av en nav-ansatt å leppe her inne. Tror nok at det skjer mer enn en lignende hendelse i dette landet per dag, så det vil bli veldig vanskelig å bevise at det har skjedd et overtramp. Når det er sagt, er det faktisk svindel fra brukerens side. Hvordan kan hun lenge før det har blitt en realitet kunne uttale seg om at hun blir deprimert. Ja, man kan sikkert bli deprimert av dette (tåler tydeligvis lite motstand), men det er plent umulig å forutsi. Selv om hun kjenner at hun takler det dårlig og blir nedfor ved tanken, kan hun da ikke vite at hun blir deprimert noen måneder fra i tid? Det hun tydelig prøver å gjøre (så framt det er gjengitt riktig), er å "presse" nav til å overføre permisjonen ellers vil hun misbruke systemet. Lukter svindel av det spør du meg...
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #19 Skrevet 29. januar 2010 Hi, prøver du å ro deg unna nå? Du sier at vi vet ikke om dette skjedde i fjor, i forrige mnd, uker etc. Men på overskriften sier du: dagen episode, så da betyr det at det skjedde i dag. Håper du blir anmeldt. At du sitter her inne og gjør narr av folk, bare fordi du jobber på nav, er usmakelig. Håper det er deg, og at du får svir for det.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #20 Skrevet 29. januar 2010 Selv om en bruker kan kjenne seg igjen i en episode (sikker mange like hendelser i nav-systemet), kan jeg ikke se at dette er brudd på taushetsplikten. Tror heller ikke politiet vil le av saken, men tror ikke de vil gå videre med den for det.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #21 Skrevet 29. januar 2010 Men uansett hva klienten prøvde å gjøre, så skal vel ikke HI få gå inn hit og gjør narr av henne? For det er det hi har gjort. Skrevet et innlegg og gjort narr av denne jenta.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #22 Skrevet 29. januar 2010 Hehe da håper jeg virkelig politiet tar affære med klienten som truer med sykemelding på galt grunnlag og at hun blir anmeldt for trygdesvindel når sykemeldingen er et faktum!! Snakk om og bæsje på leggen sier jeg bare!!:-))
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #23 Skrevet 29. januar 2010 Hun jenta kan da ha virket desperat, men det gir ikke denne nav ansatte den retten til å gå inn hit og gjør narr av henne fordet. Hva politiet velger å gjøre med klienten, er hennes sak. Håper for hennes skyld at hun ikke gjør, som hun har "planer" om.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #24 Skrevet 29. januar 2010 Kan levende forestille meg at politiet prioriterer dette når ran og voldtekter blir nedprioritert..
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #25 Skrevet 29. januar 2010 Kan hende politiet ikke gidder å bry seg, men sjefen til nav ansatte kan bry seg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå