Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #1 Skrevet 29. januar 2010 Sikkert et veldig dumt spørsmål, men får bare unnskylde meg med at jeg er helt ny i gamet... :-p Hva tar/bærer/frakter dere den nyfødte hjem i når dere drar fra sykehuset? Bærer dere h*n i bag eller hva? Isåfall, hvilken bag?
Gjest ->>- Skrevet 29. januar 2010 #2 Skrevet 29. januar 2010 Vi bar i armene og satte i bilsete. Det høres jo unektelig ganske tungvint ut å bære ungen i en bag om du ikke har tenkt å trille hjem.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #4 Skrevet 29. januar 2010 Vi har ikke fått ham ennå, men har fått bilsete med base festet i bilen, sånn at selve setet kan løsnes og tas med inn, og bare klikkes på plass i bilen med ungen...
MammanTilEmma❤ Skrevet 29. januar 2010 #6 Skrevet 29. januar 2010 vi tok med bilstolen inn å satte den nyfødte i den:-)
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #7 Skrevet 29. januar 2010 Jeg bar han i armene ut i bilen og satt han i barnesetet. Det var varmt da jeg fødte, så slapp å styre masse med påkledning. Hadde bare på han en sparkedress og helseteppe..
CottenCandy♥Butterscotch Skrevet 29. januar 2010 #8 Skrevet 29. januar 2010 Vi drar hjem i buss med vogn, akkurat som sist
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #9 Skrevet 29. januar 2010 Vi brukte vogna. Hadde først tenkt å bære han i bagen, men fant ut at det var like greit å trille hele vogna inn på sykehuset. Var jo en del annet som skulel være med ut igjen også, så det ville blitt nok å bære på... Brukte sikkerhetsnett i bilen, så da skulle han jo fortsette å ligge i bagen, veldig greit.
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2010 #10 Skrevet 29. januar 2010 sikkerhetsnett er ikke godkjent lenger...
Gjest Skrevet 29. januar 2010 #11 Skrevet 29. januar 2010 Det er fortsatt godkjent, men ikke anbefalt. Bilstol er mye sikrere.
Ster IL Skrevet 29. januar 2010 #12 Skrevet 29. januar 2010 Ville ikke anbefalt sikkerhetsnett, er 20 år siden det ble forbudt i Sverige. Nå er også bil putene for større barn på vei ut, da de ikke er trygge i side kollisjon. De selger nå puter med rygg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå