Gå til innhold

Til legen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Litt usikker på om det er nødvendig med legebesøk, så hva ville dere gjort?

 

Barn på 1,5år

-Grei almenntilstand

-Feber i 11 dager, første 8 dagene kun rundt 38. Siste 3 dager mellom 38-39,5. Akkurat nå har han 38,4.

-Spiser, ikke mye men helt greit

-Hoster, men har en underliggende kronisk sykdom som forsterker hosting. Så smerter i forbindelse med det + oppkast

-Får 2 tenner som nå har kommet nesten helt gjennom tannkjøttet

-Drikker greit

-Hoster mye på natt, med smerter - sover dårlig

 

Reseptfri hostesaft har ikke hatt noe effekt, og jeg ønsker meg hostesaft som har effekt. Men synes han er i for god form til å ta turen til legen.

 

Hva ville dere gjort med deres barn?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Legen, kanskje barnet har en infeksjon som boer behandles.

Skrevet

Jeg hadde ikke latt en så liten unge gå med feber i 11 dager uten å gå til legen! Nå har feberen vært økende i flere dager også, det kan være tegn på en infeksjon i kroppen. Selv om almenntilstanden er grei så er det tydelig at han har endel ubehag også, så jeg ville definitivt ha bestilt en legetime.

Skrevet

 

Litt merkelig at han har hatt feber så lenge uten at du har tatt han med til legen, det er ikke normalt å ha feber i 14 dager. Det må jo slite noe voldsomt på han. Ville nok ha tatt han med til legen i dag eller i morgen på bakgrunn av feberen.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...