Anonym bruker Skrevet 25. januar 2010 #1 Skrevet 25. januar 2010 Hva skal jeg gjøre for å få hun til å sove litt lenger? Det er da fryktelig tidlig! Når våkner deres babyer? Lene
Tante Blås Squaw Skrevet 25. januar 2010 #2 Skrevet 25. januar 2010 Neida, mine var også morgenfugler ;o) Snuppa nyttet det ikke å lure i søvn igjen, men Minsten godtok en times slumring i senga vår.
AussieAnette Skrevet 25. januar 2010 #3 Skrevet 25. januar 2010 Her spiste han kl. 05 til 05.30 og da skulle ikke han sove igjen. Vanligvis får jeg han til å sove til halv syv. Men inatt har vært en mare. Var oppe kl. 22, 23.30, 00.30, 03.00, 04.00 og 05.00 Takk og lov for at jeg la meg kl. 20!
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2010 #4 Skrevet 25. januar 2010 Helt vanlig her også, jenta mi står som regel opp mellom fem og halv seks. Helsesøster sier vi ikke skal la henne sove etter klokka fire på ettermiddagen, men ellers har jeg ingen tips egentlig. Det er bare noen barn som ikke klarer ligge 12 timer i strekk, det blir for lenge for dem. Jenta mi er nå 11 mnd og er fremdeles våken to ganger i løpet av natten, hun klarer rett og slett ikke sove så mange timer i strekk. Storebror var helt lik, og hos han gitt det seg til da han var ca 1,5 år, da begynte han plutselig sove fra halv åtte om kvelden til seks om morgenen uten å våkne Det går seg nok til, du må bare innse at du er i en fase av livet hvor du må tilpasse deg barna litt. Jeg legger med senest ni om kvelden ihvertfall to ganger i uka.
2 små og en undulat Skrevet 25. januar 2010 #5 Skrevet 25. januar 2010 Sånn har det vært her og ei stund, nå er minsten snart 8 måneder og det ser endelig ut til at han vil sove lenger om morgenen. De 2 siste dagene har han våknet 7, og jeg håper dette vedvarer;) Jeg mener og huske at min eldste også var slik da han var rundt 6 måneder. Det er veldig slitsomt, men jeg tror kanskje det er vanlig at babyene er slik i halvtårsalderen.
ellen-propellen Skrevet 25. januar 2010 #6 Skrevet 25. januar 2010 Helsesøster fortalte meg at når man har barn, er det morgen kl 6.Det må man bare finne seg i:-P (kiipt,men antagelig sant:-( )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå