Gå til innhold

Hva lager dere av svineknoke?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg koker en nå og trenger litt inspirasjon.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Lapskaus, kjøttsuppe...

Bruker det mest til det. Noen bruker det som pålegg.

Skrevet

Kjøttsuppe eller ertesuppe.

Skal vel kanskje ikke skryte av at det er jeg som gjør det, er vel heller svigermor men:-p

Skrevet

Kan ikke burke det til mat etter at vi brukte knoke til disseksjon utallige ganger når jeg gikk på helse og sosial på vgs.

Skrevet

Fersk suppe eller ertesuppe:)

Skrevet

Og fersk suppe ja, hadde jeg glemt:-)

Skrevet

Jeg lager bare ferk suppe. Min mann lager brennsnutt eller hva han kaller det, det er nesten det samme som fersk suppe.

 

Mamma lager ertesuppe, bare to i huset her som liker ertesuppe så jeg pleier å dra på besøk til mamma når hun lager.

 

Mamma lager bønnesuppe. Og når hun har det så koker hun poteter og har grønnsaker til kjøttet slik at suppen bare er forrett. De har hvit sur/søt saus til. Jeg liker ikke bønnesuppe, men kjøttet blir veldig godt når det er kokt i bønnesuppa.

 

 

Skrevet

Har vi mer suppe igjen lager vi litt anderledes lapskaus.

 

vi siler suppen, slik at kraften blir for seg selv. Rensker knoken for kjøtt og deler det opp i biter.

Vi lager en tykk hvit saus og sper med kraften. Så helles grønnsaker og kjøtt i sausen. denne koker litt, og sper med kraft om det trengs.

Vi har poteter ved sdiden av.

Kjempe godt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...