Anonym bruker Skrevet 24. januar 2010 #1 Skrevet 24. januar 2010 Har prøvd å lese litt om det, men finner ikke ut det jeg lurer på. Det sies jo at kynnere er vanligst for andregangs fødene.. Betyr det at førstegangs ikke får kynnere eller merker det da? Og hvordan merker man at man har kynnere? Jeg er førstegangs, og magen strammer seg, så blir den slapp igjen. Er ikke vondt, mer ubehagelig og rart. Er det farlig med kynnere? Er fortsatt 14uker til fødsel, så vil jo ikke føde enda..
Gjest Skrevet 24. januar 2010 #2 Skrevet 24. januar 2010 Det stemmer at kynnere er vanligst f.o.m. andre svangerskap, men det kan absolutt forekomme allerede i første svangerskap også! Det høres ut som kynnere du har, ja. Magen strammer seg (som en slags muskelkrampe, omtrent) og det er ubehagelig. Kan "i verste fall" føre til at man ikke helt klarer å bevege seg, og føler for å bøye seg litt fremover, - men de skal ikke gjøre vondt. Og det er IKKE farlig å ha kynnere; det er livmoren som trekker seg sammen for å øve seg til fødselen, noe som er fullstendig normalt og som SKAL skje. Kynnere har ingenting med fødsel å gjøre, og hvor hyppige/kraftige man har har ikke betydning for hvor tidlig, raskt eller smertefull/smerteløs fødselen blir..
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2010 #3 Skrevet 24. januar 2010 Jeg hadde kynnere fra uke 10 denne gangen, mens i mitt første svangerskap fikk jeg dem fra uke 20. Første gangen var de mye heftigere enn denne gangen. Det høres ut som kynnere du har ja;)
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2010 #4 Skrevet 24. januar 2010 Kynnere er vel like vanlig i første som i siste svangerskap vel?Men de kommer stortsett tidligere i 2 og 3 osv. Magen strammer seg på en måte,kan være ubehagelig for noen og andre merker det omtrent ikke
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå