3småtroll♥ Skrevet 22. januar 2010 #1 Skrevet 22. januar 2010 Jeg har i den siste perioden hatt vondt i knærne. Til og fra- noen dager har jeg problemer med å sitte på huk, noen dager er helt fine og slik som nå gjør det vondt i kneet når jeg går på det pluss at det værker... I går hadde jeg skikkelig vondt i tærne på den ene foten. Kunne ikke bøye tærne- var helt stiv, men like plutselig som det kom gikk det over. Har hatt slike episoder med tærne før også. Lurer på om det kan være leddgikt eller noe lignende? Noen med erfaringer å fortelle?
melkekua™ Skrevet 23. januar 2010 #2 Skrevet 23. januar 2010 Jeg har vondt i det ene kneet mitt når jeg setter meg på knærne....lurer på om jeg har fått en betennelse.... eller om det er starten på noe...har også begynt å få litt vondt i håndleddet på samme side som det vonde kneet...hmmmm, men det smertene der kommer og går.
Underveis --> Skrevet 23. januar 2010 #3 Skrevet 23. januar 2010 Jeg tror jeg har arvet min mor og fars slitasjegikt. Begynte med vondt i ene stortåleddet, så fikk jeg vondt i ene tommelleddet, og nå også en annen tå. Kjenner det ikke om jeg ikke beveger på de, men den siste tåa har vært plagsom, og gjør at jeg halter. Ikke moro for en som er vant til et aktivt liv i skog og mark. Har ikke hatt trøbbel med knærne av samme årsak, og håper selvfølgelig på at det ikke er slitasjegikt jeg har i fingre og tær, men noe annet, selv om det er heller tvilsomt. Smertene i stortåa gjør at jeg har litt trøbbel med å gå med høye hæler, og tommelen gjør at jeg ikke kan åpne syltetøyglass og slikt med den hånden. Slik jeg opplever det så kommer ikke og går det. Det er der når jeg gjør de samme bevegelsene/utsetter leddene for de samme påkjenningene. Får vel komme meg til lege... *stønn*
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 23. januar 2010 #4 Skrevet 23. januar 2010 jeg sliter med leddene mine, det kommer å går, kan vare i 3 uker så være vekke i alt fra 1 uke til flere mnd så kommer det tilbake, dette gjelder håndledd,fingre,knær og ankler, men kommer ikke alle plassene samtidig.. klarer ikke kle på snuppa når det kommer i håndledde. de har enda ikke funnet ut hva det er men hadde ikke utslag på leddgikt i følge . jeg må komme tilbake når jeg får slik vondt igjen slik at de kan undersøke da.. du får ta deg en tur til lege
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå