Gå til innhold

noen som har erfaring med å selge hus/leilighet selv??


Anbefalte innlegg

Skrevet

hvordan har det gått og gikk det fint å ha visning selv uten megler tilstede??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei. Men som potensiell leilighet-kjøper så styrer jeg unna alle visninger der det ikke er gjennom megler.

Hadde aldri kjøpt privat og visning uten megler anser jeg som bortkastet tid

Skrevet

hva som er grunnen til at du tenker slik ??

Skrevet

Jeg tenker at privatpersoner som skal selge hus/leilighet er kanskje litt blendet av det de skal selge. De har en personlig tilknytning og klarer ikke å se objektivt på det.

 

Jeg vil ha den sikkerheten og objektiviteten en megler kan gi. Samt at jeg vil at det skal være professjonelt og rutinert. Noe jeg ikke stoler på at private mennesker jeg ikke kjenner er

Skrevet

Har gjort det, gikk helt fint det. Men bruk advokat til alle papirene, så vet du at alt er i orden.

Gjest sug lut
Skrevet

Kjenner noen som har, de angret i ettertid på å ha tatt på seg alt sammen, selv om de på papiret i alle fall sparte noen kroner. Det var vanskelig å ikke unnskylde eller fremheve for mye på visning.

Skrevet

jeg har gjort det. Fikk leiligheten 100 000 under takst, da selgerene måtte ut med 100 000 til megler uansett. De ville bare gå i null, da de skulle kjøpe seg hus. I ettertid har jeg blitt sammen med en eiendomsmegler, som mener leiligheten var et kupp:)

Skrevet

ser at man kan falle litt i fellen ved å ikke være helt objektiv...

men synes det er så utrolig dyrt med megler og de pakkene vi har blitt presentert så vi vurderer nå å prøve å selge selv..

 

da vil vi selvfølgelig bruke advokat til alt av papirarbeid slik at det er i orden..

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...