Gå til innhold

Hvor stor er babyen din?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gutten min er straks 7mnd og veier ca 7,5kg. På helsestasjonen begynner de fleste og ta han igjen, tilogmed babyer som veide mindre enn han når de ble født. Det kan også gå uker hvor han ikke har legt på seg noe. Han spiser og er fornøyd, han er kjempe aktiv og gråter sjelden så virker jo ikke som om det er noe galt. Og helsesøster sier at det er ingenting galt, men synes det er litt rart.

Hvor gammel og hvor stor er babyen din?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

5 mnd 7,03 kg (ligger helt på streken... men jeg føler det samme som deg, "alle andre" har tyngre baby enn meg- men helesøster er fornøyd

Skrevet

hehe, skjønner at min gutt er stor. :P

han er 3,5mnd 68cm og 8,1kg

har litt å slektes på da både mamman og pappan er lang, han er også veldig sterk i nakken så han snur seg allerede og har holdt hodet selv lenge.

Så lenge gutten din er aktiv og spiser så trenger du ikke bekymre deg. :)

Skrevet

min var forresten 3,7kg da han ble født. Har jo litt å si, noen er jo små og andre store fra starten av. :)

Skrevet

Min var 4 kg da hun kom til verden. I dag er hun to uker unna 6 måneder og veier 8,2 kg. Jeg har nok motsatt problem. Min er like stor som babyene på 10 måneder. Sier helsesøster alt er som det skal være, så ha tro på det:).

Skrevet

Når jenta mi var 7 mnd veide hun 7.5 kg. Født to mnd for tidlig.

Skrevet

9 mnd og 7.8 kg og 69 cm lang

Skrevet

6.5 mnd og 9,5 kg, og 73,5 cm lang....hjelp!! han er så tung å bære på!! ;D

Skrevet

oi...

snart 6 mnd her 8,5 kilo og 70 cm

Har ikke fått noen kommentar om at han er stor på helsestasjonen,

men kanskje han er det da?

Skrevet

veide forresten akkurat 3kg da han ble født og 48cm lang...

Skrevet

På 6 mnd kontroll var han 10,5 kg og 77,5 cm

Skrevet

Tror ikke lengden på foreldrene har noe å si om veksten i baby alder. Jeg er 1.80 faren er 2 meter, ingen av oss var lange eller tunge da vi var små ikke har barna våre hvert det heller.

Skrevet

Vi er like høye som dere, anonym, og barna våre er lange for alderen, og har vært det hele veien. Vel, to av de var ikke spesielt lange ved fødsel, men allerede på 6-ukerskontrol har de vært lange.

Gutten vår på 13 er over 1,90, og ser ut til å ende langt over to meter.

Skrevet

min baby er 6 uker og han er 60 cm og 5,2 kg.

 

var 4120g og 51 cm når han ble født.

Jeg er lav og slank, far er lang og slank.

Skrevet

8 mnd kontroll 5.januar var hun 8,5 kg og 73cm lang

 

 

Hun var 3,6kg og 51cm når hun ble født

Skrevet

Blås i hvor store ungene deres er, så lenge de er friske og har godt med energi, spiller det ingen rolle, så lenge de følger sin EGEN kurve:-)

Alle er forskjellige. Men jeg også synes det er gøy å sammenligne altså, men bekymrer meg ikke lenger..

 

Har en treåring på 9 kg, liten, men frisk som en fisk.

 

 

Skrevet

Gutten min var på 5 mnd kontroll i dag, er 5 mnd og 1 uke, var 8320 og 68,5 lang

Skrevet

Lillemann var 6 kg og 63 cm på 5 mndskontrollen i dag. Har nesten lagt på seg 4 kg siden fødselen:)

Skrevet

Gutten min er 9mnd og er 8,5kg 70cm ;0) Helt perfekt ;0)

Han var 2,5kg og 45cm ved fødsel ;0)

Skrevet

Han har fulgt sin egen kurve. Jeg veier hver andre eller tredje uke, og det har vært ett par ganger hvor han ikke har lagt på seg noe eller har gått ned litt. Så han daler litt på kurven. Men han er frisk og rask og spiser mat. Helsesøster sa at han kanskje ikke la på seg fordi han var så aktiv. Han er 7480gr og 68cm lang. Så tenker ikke så fælt på det men fikk litt sjokk når vi var på helsestasjonen og det var babyer på tre fire mnd som hadde veid ca samme som han når de ble født, og veide mer enn gutten min nå. Han var 3145 når han ble født så var jo ikke stor, men ikke bitte liten heller..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...