Sistah*G07*J09* Skrevet 20. januar 2010 #1 Skrevet 20. januar 2010 eller problem og problem. Kanskje mer ett irritasjonsmoment. Vi bor i ett murhus fra midten av 70tallet. Vi har en leilighet over oss. Har bodd her i snart 2år. Men nå i sommer flyttet det inn nye naboer over oss, å da begynte vi plutselig å høre VELDIG godt når mannen i huset er på toalettet å tisser. Tror han må stå på en stol og sikte ned rett i vannet av doskåla, fordi det høres VELDIG godt. Toalettet demmes er rett over stue/kjøkken vårt! så høres også godt når dem skylder ned, siden rørene ligger inni murveggene. Kan jo ikke akkurat gå til naboen å be han tisse litt lavere!! Skal pusse opp leiligheten vår etterhvert, skal da legge takplater (har bare murtak nå). Noen som vet om noe lurt vi kan legge imellom for litt isolasjon/lyddemping? Har neste vurdert å flytte bare pga dette. Men vi trives ellers veldig godt her, så vil ikke det heller.
Kjærlighet <3 Skrevet 20. januar 2010 #2 Skrevet 20. januar 2010 Hehehe:-) har ingen råd til deg, men vet akkurat hvordan det er. For noen år tilbake bodde vi i blokk og HVER kveld når vi gikk å la oss, hørte vi han som bodde over oss ! Hørtes ut som du beskriver det, som om han sto på en stol og sikta rett ned i vannet :-D
Raych Skrevet 20. januar 2010 #3 Skrevet 20. januar 2010 Hehe, hadde samme problem med han som bodde ved siden av meg på hybel da jeg studerte. Problemet er jo at de tisser rett ned i vannet og da høres det kjempegodt. Etterhvert som jeg ble godt kjent med naboen min så spurte jeg om han kunne prøve å tisse på selve innsiden av doet i stedet, da høres jo ikke lyden så godt, hehe:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå