Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #1 Skrevet 19. januar 2010 er i 3 trimester, og nå ryker pappan inn for noen måneder.. Kan han få noen form for fødselspermisjon slik at han kan være til stede helst før, men hvertfall under fødsel og litt i tiden etterpå?
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #2 Skrevet 19. januar 2010 kommer vel ann på hva han har gjort...men om han ikke får det så er vel det en av konsekvensene å få barn med en kriminell...
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #3 Skrevet 19. januar 2010 Dette burde dere ha søkt om med en gang han fikk brevet om innsetting.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #4 Skrevet 19. januar 2010 Samboeren skulle inn pga fortsovertredelse og fikk ikke noe permisjon pga fødsel, så tror ikke du skal regne med det. Det er tross alt en grunn til at det heter straff.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #5 Skrevet 19. januar 2010 De kan da vel straffes veldig mye, uten at de skal måtte gå glipp av fødsel for det.. ER likevel en straff.. Og JEG trenger faktisk hjelp med de andre barna etter fødsel, og har ikke noen annen.. Hadde de satt han i fengsel et år tidligere, eller et år senere, men dette har de jaggu meg drøyd med til det passet som verst...
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #6 Skrevet 19. januar 2010 Og jeg trenger faktisk å ha pappan til stede under fødselen, alt annet kan ordne seg med mye om og men.. Men har født før, og vet at jeg trenger han der..
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #7 Skrevet 19. januar 2010 Greit nok at du trenger hjelp til både barn og fødsel, men jeg tror ikke at det er grunn nok til at pappaen blir satt fri. Mange i fengsel som skal bli far, eller er far, men man kan ikke regne med at ALLE får fri til å være med. Du får alliere deg med ei god venninne eller annen familie til å hjelpe deg!
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #8 Skrevet 19. januar 2010 Dette er faktisk et rop om hjelp.. Jeg trenger ikke kommentarer fra nebbete tisper som godter seg over andres sorger og redsler, trenger hjelp fra noen som vet noe om dette.. noen med kunnskap på dette området.. Jeg trenger ikke å høre fra deg som gjetter vilt, bare vil si din mening, eller har en gubbe som ikke fikk fri fra fengsel.. Jeg trenger å høre fra deg som vet hvordan man kan få dette ordnet.. Om jeg skulle være så heldig at akkurat du leser dette.. Jeg finner ikke noe på internett, og vet ikke helt hva jeg skal gjøre, eller hvordan jeg skal gå frem.. Har ikke familie eller venner i nærheten, men regner med at barnevernet kan ordne opp med familien.. Det er et eget forum for fødselangst, og det er en prosess man skal igjennom.. Hadde vært fint å være trygg, ikke så redd som jeg er nå!
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #9 Skrevet 19. januar 2010 Ta kontakt med kriminalomsorgen, kanskje de kan hjelpe dere! Lykke til!
Gjest Skrevet 19. januar 2010 #10 Skrevet 19. januar 2010 Jeg vet egentlig ikke noe om det men vil jo tro at det er mulig å forskyve soningen noen uker til fordel for deg. Mitt generelle inntrykk er at fengselsystemet i Norge er ganske menneskelig av seg. Jeg skjønner godt at du er lei deg. Lykke til og håper det ordner seg til det beste for dere.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #11 Skrevet 19. januar 2010 Fengselslederen kan gi velferds- eller ordinær permisjon med et samlet permisjonsfravær i året på inntil 18 døgn, og inntil 30 døgn for innsatte som soner på kontrakt, mulig reisetid ikke medregnet. Permisjon etter direktørens beslutning kan bare gis etter en sammenhengende frihetsberøvelse på minst 4 måneder. Innsatte må dessuten ha utholdt minst 1/3 av straffetiden. Innsatte med lengre straffetid enn fengsel i 12 år kan innvilges ordinær permisjon etter 4 års sammenhengende frihetsberøvelse.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #12 Skrevet 19. januar 2010 Tusen takk! Han skal inn i 3 måneder.. Da er vel alt håp ute.. Men skal prøve å ta kontakt med kriminalomsorgen..
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #14 Skrevet 19. januar 2010 Folk får jo permisjon fra fengselet for å gå i begravelse, så vil tro han vil få til å bli med på fødselen. Evt. søke om å få utsatt soningen. Det er bare å søke med en gang.....Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #15 Skrevet 19. januar 2010 http://www.kriminalomsorgen.no/index.php?id=431492
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #16 Skrevet 19. januar 2010 Tror det å kontakte kriminalomsorgen er det lureste du/dere kan gjøre.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #17 Skrevet 19. januar 2010 Mannen til en bekjent fikk komme ut for å være forlover i kameratens bryllup. Han hadde ikke lang sonetid, tror det var tre mnd. Han satt for blind vold, men på åpen soning og relativt lav straff fordi systemet hadde brukt så lang tid. Jeg tror det er håp
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #18 Skrevet 19. januar 2010 Han hadde vel en forsvarer under rettsaken? Hvorfor ringer du/dere ikke ham/henne?
fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 19. januar 2010 #19 Skrevet 19. januar 2010 Hvor lang dom er det han har?? Vanligvis får man ikke perm før man har sonet 1/3 av straffen og da må man ha en dom som er lenger enn 74 dager.(tror jeg det var) Det han kan gjøre er å søke fengslet om velferdspermisjon, eller fremstilling. At du skal føde er jo en veldig god grunn for å få velferdsperm, men det kommer også selvsagt på hva han sitter inne for, og om han har sonet tidligere. Fremstilling betyr at drar på sykehuset ifølge med fengselsbetjenter. Hvis de ikke er så firkantet, kan det hende at betjentene kan vente ute på gangen, mens pappaen er inne. Ulempen er at man aldri vet når en fødsel starter, og fremstilling krever planlegging og at man har nok bemanning. Det samme gjelder velferdspem, man trenger helst en dato. Evt. er soningsavbrudd den beste løsningen. Det vil si at han blir løslatt rundt termin, men må fortsette soningen etter at ungen har kommet til verden. Men faktorer som hva han soner for, og fare for å utføre nye kriminelle handlinger vil spille en rolle for å få soningsavbrudd. Hva med å ringe fengslet han skal sone i, og spørre??? Lykke til!
fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 19. januar 2010 #20 Skrevet 19. januar 2010 ..faktorer som spiller inn, skulle det stå
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #21 Skrevet 19. januar 2010 Kontakt kriminalomsorgen! De hjalp oss da mannen min hadde gjort noe dumt. Jeg måtte inn til samtale og han måtte inn til samtale. De gjorde om straffen til samfunnstraff.. Men dette er sikkert 12 år siden nå da, så vet ikke helt om ting fungerer på samme måte. Men du får ingen hjelp uten å spørre etter den. Lykke til!
fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 19. januar 2010 #22 Skrevet 19. januar 2010 og ja, søk om utsette soningen selvfølgelig. Det er selvsagt det første man bør gjøre.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #23 Skrevet 19. januar 2010 var ikke ment til å være nebbete.. bare ment som råd.. altså å aliere deg men familie og venner til å hjelpe til dersom han ikke får FRI for å være med på fødsel. Bedre å ha med noen du stoler på enn å ligge alene. For ikke å snakke om å hjelpe deg med barna hjemme lykke til
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #24 Skrevet 19. januar 2010 Er glad de som ikke respekterer lover og regler faktisk blir straffet. Ser at DU lider dobbelt, og blir straffet, og det er ikke bra. Men dette er også en konsekvens av det pappaen har gjort- som han må "betale" for. Han visste garantert om den overtredelsen da den ble utført, og konsekvensen... SORRY- du burde forklart han om angsten din før han ble lovbryter..
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2010 #25 Skrevet 19. januar 2010 Men i all verden da, er det dette hun spør om? Spør hun hva du mener om at mannen hennes skal i fengsel og om han fortjener det eller ei? Nei vetu hva, har du ikke noe å komme med som er saklig i forhold til spørsmålet om hvorvidt det er noe hun kan gjøre, så syns jeg ærlig talt at du kan la vær å svare! Til HI så vil jeg bare si at jeg har hørt om tilfeller hvor mannen har vært i fengsel og har fått bli med på fødsel, men usikker på hvor lang soningstid osv dette da har vært. Men ville ikke gitt meg før jeg har sjekket ut alle muligheter hvertfall
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå