Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #1 Skrevet 17. januar 2010 Venter en sønn nå i april, og skal ha permisjon i 46 uker til sammen, slik at vi er ferdige med permisjonen i begynnelsen av februar. Hvordan gjør jeg det da med barnehageplass? Noen andre som har vært i slik situasjon? Hovedopptaket er i august har jeg hørt, og at man bare har flaks om man kommer inn senere.. Men i august er han jo bare 4 mnd :/ Vil helst ikke bruke dagmamma pga evt sykdom, at hun trekker seg osv, og jeg sitter i fulltidsstilling uten barnepass..
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #2 Skrevet 17. januar 2010 Du må bare søke og håpe på det beste. Vi fikk plass til unge nr.2 i januar.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #3 Skrevet 17. januar 2010 kan søke nå før 1 mars,men at han ikke skal begynne før i februar.noen barnehager går med på det,men er vel helst der det er god dekning.ellers vet jeg om noen som har søkt fra august og betalt fra august,men ikke benyttet seg av den før tiden var inne.men blir jo på en måte dyrt...
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #4 Skrevet 17. januar 2010 Hun kan ikke søke nå før 1.mars når hun ikke har født ungen enda.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #5 Skrevet 17. januar 2010 Jeg var i nesten samme situasjon som deg for en tid tilbake.I de to barnehagene jeg har barn, så kunne man velge hvilke dato og md man ville ha barnhegeplassen fra. Har hatt begge mine plasser fra nov/jan, uten problem, men selvfølgelig, det kan jo være forskjellig fra kommune til kommune.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #6 Skrevet 17. januar 2010 skal du levere i barnehage fra babyen er 4 mnd?oj det var veldig tidlig .Klarer du det`?
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #7 Skrevet 17. januar 2010 Barnet må få et personnummer før hun kan søke om barnehageplass.
Gjest Skrevet 17. januar 2010 #8 Skrevet 17. januar 2010 Har samme problem som deg (har termin i april), men jeg har undersøkt med kommunen og de sier at så lenge det er plass så er det fortløpende inntak i barnehagen. Så jeg roer ned og søker når det begynner å nærme seg permisjonslutt
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #9 Skrevet 17. januar 2010 Nei, jeg vil jo ikke ha han inn i bhg når han er fire mnd'er, derfor jeg spør her hva jeg skal gjøre.. Kan ikke søke nå før første mars siden han ikke verken har et navn eller pers.nr, men lurer på om det går an å søke i august, få innvilget og så ha han permitert fra plassen til i februar uten å betale..? Jeg vet ikke.. Er mange barnehager her, men hadde vært veldig kjipt å sitte uten barnepass til når permisjonen går ut..
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #10 Skrevet 17. januar 2010 nei. når ungen ikke er født blir det jo litt verre. jeg søkte tidlig selv,men da var jo ungen i det minste føst,men bare 1.5 mnd.søkte da føre 1 mars,men at jeg ikke skulle ha den før i januar. gikk bra det,men her er det full dekning.men når ungen ikke er født ennå er jeg usikker..kommunen vet sikkert hva du skal gjøre eller oppsøk den barnehagen du vil benytte.
McMom med to gutter ♥♥ Skrevet 17. januar 2010 #11 Skrevet 17. januar 2010 Jeg ville fått ungen og søkt om plass etter hovedinntaket, søke over sommeren og si at du trenger plass fra januar. Kan jo være heldig at noen flytter, slutter, bytter avdeling. Min begynte i januar og søstra mi fikk plass fra januar i år så kan jo hende det går an i din kommune også. Hvis ikke spørs det om du ikke må finne en dagmamma fram til du får barnehageplass til høsten igjen.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #12 Skrevet 17. januar 2010 Så han må i barnehage i januar? (altså, jeg må betale fra januar istedenfor februar når jeg er ferdig med permisjonen) Og kan man søke på flere barnehager samtidig?
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #13 Skrevet 17. januar 2010 Eller jeg fikk jo plassen i midten av desember etter å ha søkt plass fra 31.desember. Man må jo søke plass i inneværende år og alle blir sletter ved nyttår og må søke på nytt. Så trenger du plass fra januar bør du søke plass så snart som mulig og skrive du trenger plassen fra desember. Eller du må søke på nytt i januar 2011.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #14 Skrevet 17. januar 2010 Dere sier jeg skal prate med kommunen.. hvem ringer jeg til da..? Er en relativt stor by jeg bor i, så vet ikke helt hvem dere sikter til, og føler meg ganske blond
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #15 Skrevet 17. januar 2010 Alle litt større kommuner har nettsider for bhg søknader og tlf til de du skal ringe. Det er oppvekstkontoret som du skal ringe til.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2010 #16 Skrevet 17. januar 2010 Okei, takk Tror jeg tar en tlf dit før 1.mars, sånn i tilfelle..
McMom med to gutter ♥♥ Skrevet 17. januar 2010 #17 Skrevet 17. januar 2010 Det kommer jo litt an på når det evt blir ledig plass, men hvis du i utgangspunktet ikke ønsker dagmamma er det kanskje bedre å betale for plass i januar som du evt ikke bruker, enn å ikke ha plass i det hele tatt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå