lille_vims Skrevet 16. januar 2010 #1 Skrevet 16. januar 2010 Jeg venter gutt nr 3, og gleder meg til å møte den lille fine babyen vår, men er det ikke rart: Plutselig synes folk synd på meg? Ble det ikke jente nå heller liksom... Hva noen får seg til og si og mene....?! Jeg er jo utrolig heldig som igjen har fått vite at jeg har en frisk baby i magen. Og to flotte gutter fra før. Jeg blir faktisk litt lei meg når noen kommer med kommentarer på at gutten i magen ikke er bra nok for at han har snopp og ikke strek. Tror jeg skal lage meg en T-skjorte med et fengende slagord, som kanskje kan stoppe enkelte dumme kommentarer. Puuu, det var godt å få det ut!
mamma00 Skrevet 16. januar 2010 #2 Skrevet 16. januar 2010 Nei, får vi friske barn er det da virkelig ikke synd på oss! Selv venter jeg jente nr. 2, men foreløpig har jeg ikke merket at noen synes synd på meg. Kanskje det kommer? Eller er det først med nr. 3? ;-) Kos deg videre med sønnen i magen!
Gjest Skrevet 16. januar 2010 #3 Skrevet 16. januar 2010 Sier folk virkelig sånt? Så teit! Du får jo baby igjen, juhu, det er jo kjempebra! Du burde vise tydelig at dette er en sårende og teit ting å si. Han må jo være like velkommen som brødrene sine og de synes sikkert det er kjempegøy med en liten bror. Blir nesten litt fornærma på babyguttens vegne jeg og:)
lille_vims Skrevet 16. januar 2010 Forfatter #4 Skrevet 16. januar 2010 Ja, vi er heldige som får friske barn :-) Synes at det er først nå med nr 3 at jeg har fått sympati-erkleringer..... Folk tenker vel at det er siste sjanse..... Folk er rare!
nicless Skrevet 16. januar 2010 #5 Skrevet 16. januar 2010 Gitt opp sånne folk jeg.Ser jo hvordan holdningene til enkelte er her inne også. Hadde blitt lei meg om noen sa sånt til meg også.Vi GLEDER jo oss over babyen i magen.Og vil jo selvsagt at folk vil dele gleden med oss.. Jeg er en av dem som håper på en frisk baby,kjønn betyr ingenting Gratulerer med en liten duttelutt i magen.Drit i alle idioter :-) *klem*
lille_vims Skrevet 16. januar 2010 Forfatter #6 Skrevet 16. januar 2010 Takk Gytha Ogg! Det er godt å få tømt seg litt her inne :-)
Pinguuu Skrevet 16. januar 2010 #7 Skrevet 16. januar 2010 Kjenner veldig godt til det du sier. Har selv tre gutter, men folk håpet jo de skulle bli en jente. Det var veldig sårende. Nå venter jeg en til vett ikke om de er gutt eller jente enda, men har fått mange komentarer....til og med fra folk jeg ikke kjenner. Sårende!!!! Blir like glad i barna mine uansett kjønn, virker ikke som dei sjønner de.
♥REBECCA♥ Skrevet 16. januar 2010 #8 Skrevet 16. januar 2010 jeg venter gutt nr 4 og super stolt:) så lenge han er frisk så er det det som betyr noe:) og vi gleder oss mye til guttn vår kommer til værden
lille_vims Skrevet 16. januar 2010 Forfatter #9 Skrevet 16. januar 2010 Takk nicless og Pinguuu! Lykke til med babisene i magene. Vi er såååå heldige!
ønsker en liten en til Skrevet 16. januar 2010 #10 Skrevet 16. januar 2010 Skjønner egentlig ikke hvorfor folk synes de har rett til å kommentere slikt og ihvertfall ikke når de gjør det på en sårende måte. Det er heller ikke akkurat som om vi har noe vi skulle ha sagt i den saken når det ble bestemt om det er gutt eller jente som vokser der inne! Andre bagateller jeg har hørt at folk etterhvert legger seg opp i er også slik som hvilken hårfarge og øyenfarge de får. Så lenge vi får en frisk baby så burde det egentlig være det eneste som betyr noe.
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ i magen Skrevet 17. januar 2010 #11 Skrevet 17. januar 2010 Hei! Vi har to gutter fra før og venter barn nr tre i juni. Vet enda ikke hva det er, men alle sier: Da håper dere vel på jente/håper ikke det er enda en gutt osv. Da blir jeg litt sånn "Nei, egentlig ikke....Tar gjerne en gutt til jeg, bare han er frisk:)"
Budeia82,m/4 jenter:) Skrevet 17. januar 2010 #12 Skrevet 17. januar 2010 Ja får stadig slike kommentarer jeg også.. venter nr 4, og har 3 jenter fra før, får høre veeeeldig ofte at "jasså dere prøver på en gutt nå" eller at "nå kommer vel gutten" + mange andre rare kommentarer. Skal være helt ærlig å si at jeg synes det hadde vært veldig greit med ei jente til, har jo alt som trengs, men viss det er en gutt er han jo hjertelig velkommen:o) Jeg blei jo ikke gravid en gang til fordi jeg ville ha en gutt, jeg ble gravid fordi vi ønsket oss 1 barn til, uansett hvilket kjønn det er:o)
♥REBECCA♥ Skrevet 17. januar 2010 #13 Skrevet 17. januar 2010 vi skal jo ha gutt nr 4:) jeg syns forsåvidt det er veldig greit:) vi har jo alt:) trenger vogn da,og noen nye plagg , men det er liksom det:) ganske deilig:)
3smaa Skrevet 17. januar 2010 #14 Skrevet 17. januar 2010 Jeg har en gutt fra før og venter gutt nr 2, er super stolt mamma og bryr meg ikke om hva folk sier. Vi er så heldige som får friske barn. Ikke bry deg og kos deg med voksende mage )
Juli.mamma til 4. Skrevet 17. januar 2010 #15 Skrevet 17. januar 2010 Noen folk er bare sånn,tankeløse. Selv venter jeg nr 4. Har 2 gutter og ei jente fra før. Hører ofte at det er vel ei jente til vi vil ha da!!??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå