Gå til innhold

Hvor mye klær til babyen i de minste størrelsene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mye har dere av hver ting i 50 og 56? Hvor mange pysjer, bukser osv..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vet ikke antall, men jeg vet at det er altfor mye :)

Med førstemann så bytta jeg ingen gaver, og fikk mye klær i str 50/56. Rakk ikke å bruke alt før det var for lite. Så med nr to bytta jeg det meste til like ting, men i str 74/80.

Jeg tror jeg trenger 7 sett, altså for ei uke, så har jeg god tid å vaske imellom. Mine barn har vokst utav 50/56 i løpet av 2-3 uker. Så da får jeg brukt de samme klæra 2-3 ganger før de pakkes vekk. Nå skal det sies at mine barn ikke har gulpet, så jeg har stort sett bare bytta klær en gang om dagen når de var så små.

 

Er så mye fint å kjøpe, så det har lett for å ta litt av :) Men er så synd at det ikke blir brukt noe særlig.

Skrevet

Første barnet mitt var ganske lite, og hun brukte 50 og 56 ganske lenge.

Alle sa at jeg ikke burde kjøpe så små klær, for vi fikk så mye. Men hadde jeg ikke kjøpt endel selv, så hadde det blitt krise :) (Må jo sies at jeg var veldig dårlig pga preeklampsi i lang tid etter fødselen, og ikke i stand til nå mye handlerunder! )

Skrevet

min gutt var også veldig liten.. og det kan det brått hende at denne blir også. men nå får vi ei jente, så da må det byttes ut litt :) får ta meg en runde en dag. greit å være litt forberedt også.

Skrevet

Jeg har sikkert handla altfor mye i str 56. masse bodyer... Har ikke handlet en eneste ting i str 50 jeg da.. har hørt om så utrolig mange som har måtte gå rett over på 56!

Skrevet

synes alle gavene vi fikk var i størrelse 62 - fordi alle mener at babyene vokser så fort - men fakta var at vi brukte 50/56 en god stund og det var det for lite klær av (du vil jo at babyen skal være pen i tøyet når alle kommer på barselbesøk...), og str 62 hoppet vi nesten over på begge fordi det er en størrelse de ser ut til å vokse fort gjennom. Kjøp noen pene evt rimelige ting i de små størrelsene også, du vil garantert synes at babyen er søt i de små plaggene og de koster ikke all verden.

Skrevet

Lurer på det samme selv, og får veldig forskjellige råd - så synes det er veldig vanskelig. Men jeg har tenkt at i str 50 kjøper jeg bare noen veldig få plagg. 2-3 bodyer og en eller to hentedresser/sparkebukser som han kan ha til hjemreisen. Siden jeg venter i midten av mai trenger jeg ikke mye varme klær. I str 56 tenker jeg å ha litt mer. 5-6 bodyer, 3-4 innebukser, 3-4 pysjer, 3 hele dresser, og 2-3 gensre/overdeler. Ellers litt sokker og luer som passer.

 

Jeg er førstegangs og aner ikke hvor stor baby jeg vil få, så dette er bare mine tanker så langt. Kjenner jeg meg selv riktig blir det rikelig med shopping fremover, og jeg har allerede begynt å få en del gaver - så jeg kommer sikkert ikke til å ha for lite ;-)

Skrevet

jeg er førstegangs og aner ikke hvor mye jeg trenger, men har ca 8 sett i str 56 og ca 4 sett i str 50. både jeg og barnefar var små når vi ble født, så ikke umulig jeg trenger en del av de små str.

jeg har kjøpt 8 bodyer i str 56 med sideåpning og 4 myke bomullsbukser og et par sparkebukser + en myk tykk fleecedress til å ha når vi skal ut å kjøre.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...