Belladonna med to gutter Skrevet 14. januar 2010 #1 Skrevet 14. januar 2010 Elle Tens er noe av det største på markedet for de som vil klare seg uten smertelindring under fødsel! Det er elektroder som du setter på ryggen din, og som gir deg små støt. Det som skjer da er at hjernen din slipper ut endorfiner, kroppens eget smertestillende. Du får også fokus på et annet sted enn der smerten er. I Norge har man brukt TNS/TENS mye i forbindelse med fysioterapi, muskelsmerter. Jeg vet at de har tatt det inn på A-Hus nå, det er kjeeeempestort i Storbritania, der bruker "alle" det, da det er veldig "in" å klare seg uten vanlig smertelindring! Jeg brukte denne kun en gang to uker før jeg fødte, mot ryggsmerter. Jeg rakk ikke å bruke den under fødselen, da det gikk VELDIG fort!! Jeg betalte ca 1000 kr inkl toll, og kjøpte denne for 4 mnd siden. Send meg en pm hvis du er intr! PS: Det går an å kjøpe nye elektroder! http://www.babycaretens.com/acatalog/Elle_TENS.html
Belladonna med to gutter Skrevet 14. januar 2010 Forfatter #2 Skrevet 14. januar 2010 Selger den forresten for 500 kr, evt til høystbydende!
Elinlita Skrevet 16. januar 2010 #5 Skrevet 16. januar 2010 Er denne egentlig anbefalt å bruke av gravide? Og hvor kraftige "støt" er det snakk om? Jeg har kroniske muskelspenninher i ryggen og har gått til fyso hele svangerskapet og fått "smertelindring" gjennom denne type behandling. Dette måtte jeg slutte med i uke 32, da fyso mente at dette kunne sette i gang en for tidlig fødsel ettersom kroppen begynner å forbrede seg og at det dermed ikke var anbefalt å bruke så sent i svangerskapet. Synes det derfor er litt rart at man da kan bruke elle tens... Fant heller ingen som solgte de i Norge, så tenkte at de kanskje ikke er godkjent?
Belladonna med to gutter Skrevet 16. januar 2010 Forfatter #6 Skrevet 16. januar 2010 Det selges andre typer i Norge ihvertfall, denne er spesielt for gravide og er godkjent ja! Min fysioterapeut sa at det ikke var farlig å bruke da det ikke gir mer støt enn en hard busstur, som han sa! Men jeg valgte å ikke bruke den før i uke 37. De har tatt inn denne på døden på a hus har jeg hørt. Det var visstnok veldig vanlig å bruke tns før i tiden, blitt "mote" igjen!
Belladonna med to gutter Skrevet 16. januar 2010 Forfatter #7 Skrevet 16. januar 2010 Hjelp...iphonen min gjorde om føden til døden... Gurimeg...!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå