Sjokoladebanan Skrevet 13. januar 2010 #1 Skrevet 13. januar 2010 Husker det var noe med å legge dem i en bolle med vann. Hvor sikker er denne testen egentlig? Skulle veldig gjerne ha brukt dem, men er redd for å bruke noe som kanskje kan være ødelagt.
PAVEEL Skrevet 13. januar 2010 #3 Skrevet 13. januar 2010 Trenger ikke teste de engang, garantert like fine! LAAAAAANG holdba het på egg selv etter utgått dato:)
Mom2Two Skrevet 13. januar 2010 #4 Skrevet 13. januar 2010 Sleng dem hardt på gulvet og kjenn om det lukter råttent. Lukter det råttent, må du ikke spise dem.
mamman til to gutter Skrevet 13. januar 2010 #5 Skrevet 13. januar 2010 Tidligere var stempeldatoen på egg i Norge 1mnd lengre enn den er i dag. Grunnen til at den er kortere nå er at vi følger EUrelger. I de fleste land i EU er det et problem med salmonella i egg, det er det ikke i Norge og salmonellaen er grunnen til at de bruker kortere holdbarhet i EU. Jeg bruker egg som er mindre enn 1mnd over dato uten å sjekke om de er ødelagte eller ikke, hvis de er mer enn 1mnd over dato, så vurderer jeg dem før jeg bruker dem.
Verbena Skrevet 13. januar 2010 #6 Skrevet 13. januar 2010 jeg jobba på eggpakkeri i et halvår, da jeg begynte hadde det stått et brett med egg på lageret 8 vanlig kjøleskaptemperatur i ca 3mnd de tok et egg hver 14dag å sjekka hvordan det var... 2mnd etter at jeg begynte slutta vi å sjekke. da hadde trossalt eggene stått i ca 5mnd... Hadde ikke hatt noe problem med å spise de egga jeg altså. Etter at jeg jobba der har jeg blitt så sløv at jeg sjekker ikke datoen på egg jeg har i kjøleskapet engang. Du lukter det fort om egg er dårlige altså!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå