Gå til innhold

Falig med solarium når en er gravid??


Anbefalte innlegg

Skrevet

har så lyst på litt farge på kroppen...er 21uker

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er aldri lurt å ta solarium, uansett om du er gravid eller ikke, hvertfall ikke så mye at du får synlig farge. Når du er gravid risikerer du å få pigmentflekker som det kan ta tid før forsvinner igjen, hvis de i det hele tatt gjør det. I tillegg må du passe på at du ikke blir for varmt fordi det kan være farlig for babyen, men i nye solariumer er det oftest god nok lufting til at det ikke er noe problem.

Skrevet

jeg ble anbefalt å ta sol av jordmor da jeg har store kviser på ryggen. Hun trodde det kunne hjelpe på med litt sol. Men ikke overdriv bruken:)

Om du ikke vil ta sol så fins det jo mange selvbruningskremer, tror de skal være trygge å bruke i 2. trimester.

Skrevet

Hei :)

 

Kan fortelle deg at det er helt trygt å ta sol når man er gravid.

Solen kommer ikke lengre inn i huden enn 0,5 mm, å det skader ikke babyen.

 

Men, sørg for at vifta i solariummet er på. Og at du drikker litt kaldt vann underveis:)

 

Fikk disse rådene hos legen. vifta må være på forresten. Fordi at om det blir forlite luft, og varmt så får ikke babyen oksygen..

 

Ellers, sol deg med god samvittighet :)

 

Klem!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...