Gå til innhold

min, min, min!!! Hva gjør en?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg synes det er slitsomt med unger som skal ha absolutt alle leker selv, og plutselig ble min sånn i en alder av nesten to år. Jeg har ikke hørt at det er noe problem i barnehagen, men merker hjemme at han kan komme løpende til hvis vi rører lekene hans. Han har tidligere villig lånt ut, men nå vil han skjelden låne bort noe.

 

Jeg regner med det er en fase, men på samme tid så skal jo vi som foreldre lære barna våre hva som er bra, og hva som er mindre bra. Jeg ønsker å lære ham å dele, uten at han blir overkjørt og gir fra seg alt. Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Holde ut? ;-) Begnner å bedre seg her med minsta nå, hun har had en fase der hun hylte hvis noen tok en av lekene "hennes" ( hun skal dele endel med storesøster på 4år). Sant helvete til tider, men vi har ignorert henne når hun har had raserianfalla og har vært konsekvent rettferdige med småjentene her, hver sin gang, og det skal deles likt så langt som mulig, punktum, om hun liker det eller ei. Og det har vært mye drama, men man utvikler til slutt et filter, helvetes glad vi bor i enebolig og ikke i blokk, for denne ungen her har virkelig volum når hun setter i gang sirena si. Og hun hyler 10 ganger høyere om hun er sinna og skal ha noe enn om hun faktisk har slått seg, merkelig opplegg.

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...