Gå til innhold

Lurer du på noe i forbindelse med trening- ta en titt her :)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en blogg som er ment som en treningsinspirasjon- både til utrente, trente, gravide, ikke gravide.

 

Vet det er mange som lurer på mye i forbindelse med både mat, metoder og øvelser.

 

På bloggen kan du spørre om alt du lurer på :)

 

treningslaila.blogg.no

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg lurer, men skjønte ikke hvordan jeg kunne legge inn spørsmål på bloggen, så jeg prøver meg her. Jeg får så sinnsykt vondt i sidene på halsen når jeg tar sit-ups! Spenner musklene skikkelig for å holde hodet oppe. Er jeg bare for svak, eller er det noe jeg gjør teknisk feil?

Skrevet

Hei du

 

Du trykker bare på overskriften i et av innleggene. Da popper det opp et nytt vindu med innlegget. Nederst på siden har du mulighet til å skrive inn en kommentar/spørsmål :)

 

Mest sannsynlig gjør du øvelsen feil. Sit-ups er som du sier en veldig teknisk øvelse og et vanlig problem er at man bruker overkropp, nakke og hode til å løfte overkroppen og ikke magemusklene. For å unngå dette, er det derfor avgjørende at du gjør noe som heter å sette «stempel».

 

Slik setter du stempel

 

Stempel kan du enkelt trene deg på hjemme:

 

1. Legg deg på ryggen med bøyde bein. Korsryggen former nå en naturlig svai.

2. Press korsryggen ned i gulvet samtidig som du trekker magen inn. Tenk at du skal suge navlen inn mot ryggsøylen. (Tenk at du får en knyttnevne mot magen)

 

Stempel brukes både i stående, sittende og liggende øvelser. Men for nybegynnere vil det trolig være best å bli kjent stempel ved hjelp av øvelsen ovenfor.

 

Prøv deg frem så vil du etterhvert få dette til :)

 

Cthrine

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...