Gå til innhold

Ørebetennelse - hvor lenge?


Anbefalte innlegg

Gjest splætt
Skrevet

Småen fikk feber lille nyttårsaften, sju dager senere sprakk trommehinna. Det renner fremdeles fra øret (altså fem dager siden den sprakk). Om morgenen er øregangen nærmest dekket av et "lokk" av noe slags gugge.

 

Er det normalt at det renner såpass lenge? Han er forøvrig feberfri og i god form, så selve infeksjonen er vel ute?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det var lenge synes jeg. Ville tatt en sjekk hos legen, hvis dere ikke allerede har vært der.

Skrevet

Du bør uansett inn til legen, de vil helst ha ham inn på en kontrollsjekk etter noen uker for å se at mellomøret er tørt og fint igjen. Og det høres kanskje ut som han skulle vært på noe antibiotika.

 

Ut over det er det en positiv ting at det renner lenge - vanligvis gror trommehinna igjen så fort at det ikke rekker å tømme seg i mellomøret og da tar det mye lengre tid før de er 100% bra igjen. Men en sjekk er på sin plass - så er man sikker på at alt er normalt der inne.

Gjest splætt
Skrevet

Vi var hos legen dagen før trommehinna sprakk - han sjekket ikke ørene, men antok utfra crp at det var en infeksjon i retur. Det stemte vel forsåvidt.

 

Ellers har vi henvisning til ØNH pga væske på mellomøret, men har ikke merket noen infeksjon før nå. Jeg forventer time i mars en gang - bør vi ta en tur til legen før det?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...