Miranda_ Skrevet 8. januar 2010 #1 Skrevet 8. januar 2010 Jeg har det innimellom. De er kjempelette, bare som om livmoren vibrerer litt. Det er vel helt normalt?
Har en prins,venter prinesse:) Skrevet 8. januar 2010 #2 Skrevet 8. januar 2010 Om det er kynnere er det normalt. Jeg har fått kynnere allerede. Hadde det masse sist, men ikke så tidlig som nå. Kjennes ut som om at noe klemmer hardt rundt livmora. Når magen blir litt større vil hele magen stramme seg. Det gir vist bebisen massasje. ;o)
smokie m/ nr 3. Skrevet 8. januar 2010 #3 Skrevet 8. januar 2010 Eg har òg mange kynnarar. Mange i timen enkelte tider, mest om ettermiddagen. Slitsomt, og eg vert litt nærvøs av det, sjølv om det er normalt. Tykkjer liksom at det er litt for mange. Heile livmora blir hard. (Trøster meg litt med at livmora får god trening, slik at fødselen går lett... )
Gjest Skrevet 8. januar 2010 #4 Skrevet 8. januar 2010 Har masse her også... Jeg er i 20. uke nå. Tror det er ganske tidlig... Ubehagelig syns jeg...
Har en prins,venter prinesse:) Skrevet 9. januar 2010 #5 Skrevet 9. januar 2010 Tror det var i uke 20 jeg fikk det sist. Hadde det masse og fødselen gikk faktisk ganske raskt. ;o) Tror man kan få noe for det om det blir veldig plagsomt. Det er nå i hvertfall et jeg har blitt fortalt.
Anonym bruker Skrevet 11. januar 2010 #7 Skrevet 11. januar 2010 mykje kynnere eg og. er i veke 20. ventar 4.barnet.
LHN Skrevet 11. januar 2010 #8 Skrevet 11. januar 2010 er helt normalt sa jordmora til meg i dag. jeg er i uke 16 og har ate nå noen uker. sier det kommer tidligere når man går gavid flere ganger begynner kanskje litt senere med første. men ingen ting er normalt alt er forskjellig og det er jo spennende da i grunn
blessed87 Skrevet 11. januar 2010 #9 Skrevet 11. januar 2010 jeg er 16+5,og har sammentrekninger nesten hver dag. ofte mange ganger til dagen. kjennes ut som at livmora blir steinhard at noe strammer rundt den. merklig følelse så har jeg ofte (hver dag) lett "lea-mus" i livmora,dirrer lett. har lest at dette er helt normalt tegn på at livmora fungerer
blessed87 Skrevet 11. januar 2010 #10 Skrevet 11. januar 2010 jeg er 16+5,og har sammentrekninger nesten hver dag. ofte mange ganger til dagen. kjennes ut som at livmora blir steinhard at noe strammer rundt den. merklig følelse så har jeg ofte (hver dag) lett "lea-mus" i livmora,dirrer lett. har lest at dette er helt normalt tegn på at livmora fungerer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå