trost09 Skrevet 7. januar 2010 #1 Skrevet 7. januar 2010 Hvor går egentlig grensen for å kalle noen alkoholiker?Om to deler en flaske vin hver eneste dag og gjerne noe etter maten også,er det greit?
Miramor Skrevet 7. januar 2010 #2 Skrevet 7. januar 2010 Jeg synes ikke det høres greitt ut med daglig inntak av alkohol.
cherry coke Skrevet 7. januar 2010 #3 Skrevet 7. januar 2010 Jeg synes det er veldig mye. Å drikke alkohol hver dag ser jeg på som en uting. Og om man MÅ ha det har man iallefall et alkoholproblem. Å dele en flaske vin en fredagskvel eller en annen kveld er helt ok, også å ta seg en øl en tirsdag. Men om man måå drikke hver dag synes jeg at problemet er ganske stort.
~Roskva~ Skrevet 7. januar 2010 #4 Skrevet 7. januar 2010 Å være alkoholiker betyr at man har et avhengighetsforhold til alkohol. Man klarer med andre ord ikke å holde seg unna over lengre tid, selv om man har bestemt seg for å slutte - og klarer ofte ikke slutte når man først har begynt. Man er ikke nødvendigvis alkoholiker fordi man drikker hver dag. Men et så høyt alkoholforbruk som du beskriver er ikke sunt, og drikker man så mye bør man ta en ekstra titt på bakgrunnen for at man drikker, og vurdere om man kanskje kan være (på vei til å bli) avhengig.
trost09 Skrevet 7. januar 2010 Forfatter #5 Skrevet 7. januar 2010 Ja,takk for svar.Jeg mener det er snakk om alkoholavhengig og i tillegg er en av de diabetiker og spiser nesten ikke mat,men nyter heller noen glass vin.Synes det er vanskelig å la de passe barna,men samboer ser ikke dette.Er jo tross alt hans familie.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå