Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #1 Skrevet 6. januar 2010 For en tid tilbake lånte hun gassovnen/oljeovnen vår, fordi det var så kaldt ine hos henne. Hun har hatt den en god stund nå, og har tydeligvis fått en ganske stor strømregning.. For hun mener at det er rett og rimelig at vi(altså jeg og sambo) skal betale en del av strømmen hennes, siden det er vår ovn! Hva ville dere gjort i en slik situasjon? Betalt eller ikke? Frustrert.
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #2 Skrevet 6. januar 2010 IKKE betalt! Er jo hennes valg å låne ovnen!! Herre fred!
flypapir Skrevet 6. januar 2010 #3 Skrevet 6. januar 2010 Øhh. Det er da hun som har brukt ovnen??? Selvsagt skal hun betale.
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #6 Skrevet 6. januar 2010 Dette må da være en spøk? Med mindre dere bor hos henne er det da selvfølgelig hun som må betale. Skal hun få betalt for å låne fra dere??
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #7 Skrevet 6. januar 2010 Ærlig talt, du har vært snill å lånt bort ovnen din, du har gjordt din del du. Hennes problem hvis hun ikke kan bruke huet selv... *rister på hode* skjønner ikke at folk får seg til å være så frekke..
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #8 Skrevet 6. januar 2010 Hahaha.. For ei frekk kjerring.. Er hennes ansvar, og ikke deres i det hele tatt!!! Hadde aldri betalt noe som helst. Ikke betal! Det er ikke rett å rimelig. Hun som lånte ovnen, og ikke dere som har hatt den på der. Haha, kanskje jeg skal låne ovner av folk, sprengfyre og sende dem regningen i posten. hadde tatt seg ut..
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #9 Skrevet 6. januar 2010 Nei, det er ikke et tulleinnlegg. Snakket med henne på telefonen nå nettopp, og hun står på sitt! Da jeg prøvde å forklare henne at det er HUN som bruker ovnen, så det er HUN som må betale, sa hun at det ikke hadde noe å si. Siden det er vår ovn. HI.
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #10 Skrevet 6. januar 2010 Men hun sier at hvis vi ikke bataler, så skal hun ringe politiet og få avklart dette! Åhh, litt av ei venninne. Får heller ikke tilbake ovnen før vi har betalt. Hva skal vi gjøre? HI.
vilhahøstbabyda<3 Skrevet 6. januar 2010 #11 Skrevet 6. januar 2010 Jeg syns dere skal ringe politiet.
Anne-B. Skrevet 6. januar 2010 #12 Skrevet 6. januar 2010 Dere betaler ikke. I tillegg drar dere og henter den ovnen. Ferdig med det. Det blir som med en kar jeg hørte om, som i sinne kasta et krus mot en annen, som selvfølgelig dukket unna, og som igjen førte til at vinduet knuste. Han som kasta mente at han som dukka skulle erstatte, nettopp fordi han dukka, og ikke tok i mot. Ansvarsfraskrivelse, heter det. Dere betaler, ellers hva da?
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #13 Skrevet 6. januar 2010 Haha!! La henne ringe politet.. Kanksje de kommer med ovnen deres på døra og :-) Knall venninne, på tide med en utskiftning?
Anne-B. Skrevet 6. januar 2010 #14 Skrevet 6. januar 2010 Ja, la henne ringe. Tror nok hun får ganske klart svar der.
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #15 Skrevet 6. januar 2010 La hun ringe til politiet.. Om hun vil ringe de, og drite seg ut så la hun gjøre det. Hun kommer ingen vei, hun har ingen lov på sin side.. Hun er bare tåpelig.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 6. januar 2010 #16 Skrevet 6. januar 2010 La henne ringe politiet da ,de kommer bare til å le av henne .Da kan jo dere si at om dere ikke får tilbake ovnen så annmelder dere henne for tyveri .
AndreVonDrei Skrevet 6. januar 2010 #17 Skrevet 6. januar 2010 Unnskyld, men HAHAHA! Dette er jo helt absurd av "venninnen" din! Hvis du hadde lånt henne ved og huset hadde tatt fyr, hadde du måttet kjøpe nytt hus til henne da eller??! La henne styre på, rist på hodet og tenk good rittens til den venninnen! Politiet kommer til å le av henne om hun ringer de! Dette må være den sløveste kniven i skuffen jeg har hørt om
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #19 Skrevet 6. januar 2010 Hohoho, hvor snål er ikke hun da. La henne ringe politiet. De tror nok bare hun tuller, som her... Går ikke ann vel?
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #20 Skrevet 6. januar 2010 Åh, skulle likt å vært flue på veggen, når hun ringer politiet.. :D:D
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #21 Skrevet 6. januar 2010 Jeg hadde sagt at hun bare kunne ringe politiet, der kommer de sikkert til å få seg en god latter. Det er morsomt med rare mennesker som ringer inn om alt mulig. (Sånn for ordens skyld så jobber ikke jeg i politet, men har kontakt med mennesker i jobben min hver dag.) Blir mange morsomme historier etter hvert For guds skyld, ikke betal.
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #22 Skrevet 6. januar 2010 øhhh.... hvis noen er så dumme som venninna di, og dette er sant, så la henne ringe politiet. Så kan de le av henne og :-D
DollyD ♥ Vida & Mikkel Skrevet 6. januar 2010 #23 Skrevet 6. januar 2010 Hva med å kreve henne for leie av ovnen?? Haha.. dette må jo være noe av det sprøeste jeg har hørt på en stund... Hilsen DD
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #24 Skrevet 6. januar 2010 Må vel være litt "kort" denne venninna di vel..... La henne ringe politiet, så får de seg en god latter:)
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2010 #25 Skrevet 6. januar 2010 Haha... Nå fikk jeg meg en god latter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå